ШТИТ ОД ИНФЕКЦИЈЕ: Ротквицама се избацује вишак течности из организма

ЗА ВЕЋИНУ ротквице су само уобичајени дар пролећа, јер освежавају и употпуњавају ужитак у главном јелу. Међутим, оне су изразито здраве, а нарочито се препоручују онима који често кубуре са уринарним инфекцијама.

ШТИТ ОД ИНФЕКЦИЈЕ: Ротквицама се избацује вишак течности из организма

Фото: Depositphotos

Наиме, ротквице се сматрају природним диуретиком који подстиче избацивање вишка течности из организма. Као такве оне су савезник у превенцији инфекција уринарног тракта, ублажавају бол и осећај пецкања код мокрења, чисте бубреге, а многи верују да ублажавају и проблеме са хемороидима.

Ови љуткасти, црвени плодови богати су влакнима, витамином Ц, фолном киселином, калијумом, а садрже врло мало калорија. Одличан су савезник у детоксикацији, као и настојању да се смањи телесна тежина.

Управо, љуткаст укус ротквица подстиче лучење желудачних сокова и покреће рад црева, па су ефикасне код проблема са пробавом.

С обзиром на то да су богате витамином Ц, сматра се да редовно конзумирање ротквица може да се одрази и на стварање бољег имунитета. Истовремено оне јачају срце и регулишу ниво шећера у крви.

Конзумирање ротквица може утицати на кардиоваскуларни систем јер захваљујући својим хранљивим вредностима оне могу помоћи у снижавању холестерола и регулацији крвног притиска, као и нивоа шећера у крви.

Висок постотак воде у ротквицама доприноси одржавању хидрације коже, па су оне чест састојак различитих крема за опоравак суве коже, борбу против осипа као и оштећене коже.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.

15. 05. 2026. у 13:16

ТРАМП ЈЕ У ПРАВУ, ШВЕРЦОВАЛИ СМО СЕ: Колинда о напетостима између Русије и НАТО-а: Бојим се ескалације!

"ТРАМП ЈЕ У ПРАВУ, ШВЕРЦОВАЛИ СМО СЕ": Колинда о напетостима између Русије и НАТО-а: "Бојим се ескалације!"

ЈОШ један неидентификовани дрон јуче је ушао је у ваздушни простор Литваније - трећи дан заредом. Главни секретар НАТО-а Марк Руте, током посета вежби цивилне одбране у Шведској, поручио је да је Савез спреман да одговори на сваку претњу.

22. 05. 2026. у 08:40

Коментари (0)

ЗА 10 ДАНА ВИШЕ ОД 800 БЕСПЛАТНИХ ПРЕГЛЕДА: Караван „Твоја штитна, твој штит“ наставља свој пут по Србији