СТРАНЦИ ПРОЈЕКТУЈУ КОНЦЕРТНУ ДВОРАНУ? Конкурс за изградњу објекта на Ушћу
НАЈЗНАЧАЈНИЈЕ светске архитекте јавиле су се на међународни конкурс за идејно решење концертне дворане између тржног центра "Ушће" и Палате "Србија".

Фото: Printscreen
Ово је јуче изјавио главни градски урбаниста Марко Стојчић и најавио да радови на изградњи овог културног објекта треба да почну крајем следеће године.
Према његовим речима, циљ овог конкурса је да најзначајнији светски урбанисти дају своје виђење концертне дворане да би се, према његовим речима, до краја године добило идејно решење а 2022. завршило пројектовање и почели радови.

Марко Стојичић, Фотзо Н. Скендерија
- Овај конкурс је важан јер су се први пут јавиле светске архитекте које су међу 20 најзначајнијих у тој области. То је велика вест за све нас а жири, који чини деветоро домаћих и светских стручњака, изабраће најбоље решење - каже Стојчић.

"РЕЦИТЕ МИ..." Трамп се нагнуо ка Порошенку, па му поставио питање које га је оставило у чуду
АМЕРИЧКИ лидер Доналд Трамп је током свог првог председничког мандата питао бившег украјинског лидера Петра Порошенка о томе да ли је Крим Русија.
13. 04. 2025. у 15:45

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

ПРАВАЦ БЕОГРАД: Хрватски певач после хапшења стигао у Србију - Миле Кекин дошао дан после скандала
МИЛЕ Кекин је ухапшен у петак ујутру, а после испитивања у УСКОК-у пуштен је на слободу, након што је изнео своју одбрану.
12. 04. 2025. у 20:23
Коментари (1)