ЗАКУПЦИ ЧЕКАЈУ НОВЕ ВЛАСНИКЕ: Неизвесна будућност многобројних атељеа, музичких студија и фирми у згради БИГЗ-а
МНОГОБРОЈНИ закупци простора у згради БИГЗ у Булевару војводе Мишића, коју је купила компанија Marera real estate partners, можда ће морати да се иселе.
План је да ускоро мајстори реконструишу велелепни објекат. Иако званичних информација, како кажу закупци нема, долазак нове управе најављен им је за понедељак.
У стотинак локала годинама су стационирани музички и ликовни студији, уметнички атељеи, позоришне секције, али и приватне фирме.
За вест о продаји зграде сазнали су из медија, а незванично су и начули да ће кроз месец дана морати да напусте простор, јер реконструкција креће брзо.
- Нисмо још добили отказ, али према незваничним информацијама, у понедељак ће доћи нова управа. У овом простору радимо већ 15 година и досад се нисмо селили. Готово све просторије су издате, а овде локале користи око стотину закупаца - кажу у Музичком студију "П3".
И њихове колеге из музичког студија "Бумеранг" нису добили обавештење о томе шта ће даље бити са њима, па дотад не желе ништа да коментаришу.
Свој кутак у згради заузело је и "Плаво позориште" и на истом месту налазе се већ деценију.
- Постоји обећање старе управе да ће нова саопштити даљи план. Засад не знамо када ћемо да се селимо - наводе у "Плавом позоришту". - Овде ради много уметника, музичара и огроман је простор под закупом.
У БИГЗ су се осим уметника, сместили и студији јоге, капуере, радње за производњу пецива и колача и друге приватне фирме.Компанија Marera real estate partners, сестринска фирма Marera propertiesа, која је прошле године под своје узела и "Београђанку", купила је БИГЗ у четвртак. Нови власник најавио је да ће реконструкција објекта ускоро почети, а да ће у њега бити уложено 40 милиона евра. Након обнове, БИГЗ ће бити претворен у савремени бизнис центар са класичним и канцеларијама отвореног концепта. Рок за обнову овог здања површине 40.000 квадрата је 18 месеци.
СТАТУС КУЛТУРНОГ ДОБРА
ВЕЋИНСКИ власник до недавно је био Петар Матић, који је ово предузеће од државе купио 2007. за 310 милиона динара, што је тада било око 3,87 милиона евра. Нова зграда државне штампарије изграђена је између 1936. и 1940. године на простору комплекса индустријске и саобраћајне зоне код Мостара по пројекту архитекта Драгише Брашована. Статус споменика културе добио је 1992. године.
Препоручујемо
"МАРЕРИ" И БИГЗ: Продато здање некадашње државне штампарије код Мостара у Београду
19. 02. 2021. у 06:34
ЂОКОВИЋ ОТКРИО: Отровали су ме у Аустралији, имао сам висок ниво тешких метала у крви
НАЈБОЉИ српски тенисер Новак Ђоковић открио је да је пре три године када је депортован из Аустралије отрован храном у имиграционом хотелу, где је био смештен.
09. 01. 2025. у 21:40
АМЕРИКАНЦИ ОБЈАВИЛИ МАПЕ СА РАТИШТА: Русија наставља продор дубље у Украјину, враћа територију у Курској области (ФОТО)
РУСИЈА наставља да продире дубље у Украјину и враћа сопствену територију у Курској области, показују најновије мапе са украјинског ратиша које је објавио Институт за проучавање рата (ISW).
09. 01. 2025. у 20:45
ТИТОВ СИН СЕ ТУЖИ СА ХРВАТСКОМ: ОЗНА га натерала да потпише да се одриче наследства
ИМАЊЕ Јосипа Броза Тита у Самобору у Хрватској, удаљено само километар од центра града, некада је била једна од његових приватних резиденција.
12. 01. 2025. у 20:00
Коментари (0)