ЗБОГ ВЕЛИКОГ УСПЕХА ЖЕНСКОГ ТИМА НА ПРВЕНСТВУ БЕОГРАДА: Епископ Кирило посетио ШК Миријево
НА празник Светог Јована Богослова, Преосвећени Епископ буеносајрески и јужно-централноамерички Кирило посетио је и благословио, на позив свештеника Борислава Петрића, пароха при храму Светог пророка Илије и председника Шаховског клуба Миријево, чланове тог клуба и њихове родитеље.

Foto: SPC
Повод је био велики успех женске екипе ШК Миријево која је освојила Куп Београда, а успех екипе је употпуњен тиме што је мушка екипа тог клуба освојила друго место у својој конкуренцији. Владика Кирило, који је по међународној титули мајстор шаховске игре, надахнуто је говорио о тој племенитој вештини као симбиози уметности, спорта и науке, поучавајући о благодатима и предностима које млади школског узраста стичу вежбајући шах.
Пошто је чланицама клуба уручио поклоне и од домаћина символично примио шаховску фигуру краља у знак захвалности за посету, владика Кирило је одиграо неколико партија са члановима клуба, а потом и шаховску симултанку са децом.

МОНСТРУОЗНО! Овај хоће да влада Србијом! Жене му криве кад их неко силује или пребије!
ВУК Нектаријевић, студент блокадер са Машинског факултета у Београду, који је тобож бициклом ишао у Стразбур, има у најмању руку проблематичне ставове.
20. 04. 2025. у 14:35

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

ОТВОРЕН ХРИСТОВ ГРОБ Ево шта су нашли: "Колена су ми клецала, нисам то очекивао - вековима је био затворен" (ВИДЕО)
"АПСОЛУТНО сам задивљен. "
19. 04. 2025. у 08:39
Коментари (0)