КУПАОНИЦА ЗА ПСЕ, СПАС ЗА ВЛАСНИКЕ: На Врачару пре годину дана отворен јединствени објекат за мезимце
ВЛАСНИЦИ љубимаца знају каква је ноћна мора када дође време да се љубимци окупају. Неки беже од воде, други је обожавају, али власници морају својски да се потруде да их окупају.

Privatna arhiva
Наравно, "муке" могу да настану и када се улепшавање заврши. Кућа и купатило остају у хаосу, а више времена се потроши да се дом врати у првобитно стање него што траје само купање. Зато су пре годину дана Марија Радовановић и Метија Еремија дошли на идеју да на Врачару отворе самоуслужну купаоницу за псе.
Идеја о овом бизнису родила се у Лондону, где овакви локали постоје одавно. Марија и Матија добили су жељу да сличан простор отворе и у Београду, а да власницима љубимаца олакшају муке купања животиња код куће. Марија објашњава и да власници могу проћи чак три пута јефтиније, него када свог пса одведу код грумера.
- Грумери су јако скупи, није реткост да власници не могу месецима да закажу термин - прича нам Марија. - Предност самоуслужног купања је што овде малог пса можете да окупате и осушите за десет минута и 500 динара. На пример, сређивање лабрадора коштаће од 700 до 1.000 динара. На овај начин ви сте себи убрзали процес, не чекате термин код грумера и не морате да сређујете хаос у кући. Оно што је јако важно пас је са вама, нема других непознатих људи, тако да цео овај процес за њих није стресан.
Један минут кошта 50 динара, они који дођу увек могу да докупе време, али загарантовано је и пет минута за паузу када власници треба да очешљају љубимца, шампонирају или се љубимац уплаши. Како нам је рекла Марија, неопходно је да се донесе пешкир, јер се тако убрзава процес сушења, али све остало постоји у купаоници.
- Овде има шампон, средство против бува и крпеља, фен и регенератор. Нема заказивања и локал је отворен сваког дана од 8.00 до 23.00, а то нам је и био циљ да власници имају место које им је увек доступно. Нема жетона, само се купују минути. Било је хитних позива, али обично се људима заглави новац у апарату, али са љубимцима није било проблема - прича нам Марија.
Међу грађанима влада интересовање за ову врсту услуге, али како објашњава Марија, још увек није у потпуности заживело. Свакодневно добијају позиве и поруке на друштвеним мрежама.
- Људи нас зову јер, рецимо, није реткост да се пси код грумера узнемире и да буду немирни, улепшавање код њих може да траје и по пар сати. Овде је то згодно и брзо се све заврши, а пси су обично мирни јер су са неким кога познају и ово им не представља стрес - закључује Марија.
Самоуслужно купање поједини користе и да само љубимцима оперу шапе или да их среде када се ублатњаве и да их тако не уводе у кућу. У купаоници сваког дана буде по два купања, а у данима када се пси више прљају и по четири пута више.
ШТА АКО СЕ МЕЗИМАЦ УПЛАШИ?
НА апарату је доступно седам опција - дезинфекција паса, шампон који је разређен са водом, средство за буве и крпеље. Када заврше купање свог љубимца грађани могу да се послуже и четкама да додатно среде животиње. Ту је и џогер, јер је пожељно да они који окупају љубимце само пребришу под. За псе који нису мирни или се узнемире у кади постоји ланац којим могу да их вежу.

РЕШИЛА СТАМБЕНО ПИТАЊЕ НА НЕВЕРОВАТАН НАЧИН: Плаћа кирију нешто више од 700 динара месечно
ДОК ПРОСЕЧНИ станари у кинеском граду Џуџоу (провинција Хунан) плаћају кирију од 100 до 225 евра месечно, 18-годишња радница пронашла је необично решење за стамбену кризу: живи у тоалету продавнице у којој ради.
03. 04. 2025. у 14:56

СРБИ ВИШЕ НЕ МОГУ ДА ПУТУЈУ БЕСПЛАТНО У ОВУ ЕВРОПСКУ ЗЕМЉУ: Треба вам посебна дозвола, ево колико кошта
ЕВРОПСКИ држављани који путују у Велику Британију од данас морају имати дигиталну пропусницу за улазак у земљу, за коју британска влада тврди да ће побољшати безбедност граница.
02. 04. 2025. у 10:16

"ЗАНЕМАРИЛА ЈЕ ДЕЦУ, ЧУВАЛЕ СУ ИХ ЦИГАНКЕ" Захар открио зашто је оставио Гоцу Лазаревић
СВАКИ од супружника имао је своју верзију приче.
02. 04. 2025. у 17:21
Коментари (1)