НОВА ВОЗИЛА ЗА БОРБУ ПРОТИВ КОМАРАЦА: У „Чистоћу“ стигле амфибије за третман ларви комараца
Два амфибијска возила за спровођење третмана ларви комараца стигла су у ЈКП „Градска чистоћа“, саопштено је из овог предузећа.

Privatna arhiva
Ларвицидни третман у циљу смањења бројности комараца спроводи се од средине марта у Београду претежно на каналима, каналиским мрежама и изливима Саве и Дунава.
Амфибија је посебна врста моторног возила које се може кретати по земљи и води. Када се креће по земљи користи погон точковима, док се за кретање по води користе посебни пропелери односно елисе. Због своје мултифункционалности и могућности кретања на више начина, амфибијска возила олакшаће рад оперативцима на терену и омогућити спровођења ларвицидног третмана на локацијама до који се никада раније није стизало.
– За ова возила практично не постоје препреке тако да ће од сада наше екипе успевати да лаарвицидним третманом обухвате локације до којих никада нисмо успели да стигнемо. За теренска возила нераван терен не представља проблем, али не можемо стићи до свих излива река јер нас у томе спречава муљ, док нас чамцима са река у приласку спречава густо растиње кроз које не можемо да се пробијемо. У овом случају амфибије решавају проблем, а резултат ће надамо се бити смањена бројност одрааслих комарца. Очекујемо да се појаве средином маја када ћемо у складу са мониторингом и временским прикликама кренути и сузбијање одраслих комараца паралелно са наставком ларвицидног третмана – рекао је Марко Попадић, директор ЈКП „Градска чистоћа“.

"ВУЧИЋ СТИЖЕ У МОСКВУ" Цео разговор Путина и патријарха Порфирија: Обојена револуција у Србији мора бити побеђена
У Москви је одржан значајан састанак између председника Руске Федерације Владимира Путина, Патријарха московског и целе Русије Кирила, патријарха Порфирија и митрополита бачког Иринеја Буловића. Састанак је протекао у атмосфери међусобног поверења и историјског пријатељства, уз снажно истицање заједничких вредности и потреба за духовним јединством православних народа.
23. 04. 2025. у 08:00 >> 10:39

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

ТУГА НА РТС-у: Водитељка Дневника сломљена, опростила се од колегинице: "Мирно спавај, нећу те заборавити" (ФОТО)
"МИРНО спавај, а ја те никада нећу заборавити..."
23. 04. 2025. у 13:02
Коментари (0)