Спортисти попут Ђорђа Тополовића најбољи амбасадори Српске

Д. Л.

26. 03. 2019. у 18:09

Министар породице, омладине и спорта Републике Српске Соња Давидовић рекла је у уторак у Бањалуци да ће ресорно министарство наставити да подржава успешне спортисте јер су они најбољи амбасадори Српске

Спортисти попут Ђорђа Тополовића најбољи амбасадори Српске

Соња Давидовић, Фото: Архива

Министар породице, омладине и спорта Републике Српске Соња Давидовић рекла је у уторак у Бањалуци да ће ресорно министарство наставити да подржава успешне спортисте јер су они најбољи амбасадори Српске.

- Поносни смо када играчи из Српске, посебно млади, остварују запажене резултате, не само у Српској, већ и изван њених граница, рекла је новинарима Давидовићева након пријема за младог кошаркаша Ђорђа Тополовића, који је изабран у најбољу петорку јуниорске Евролиге у Београду, на којој је наступао у дресу сарајевског "Спарса".

Прочитајте још - ДО КРАЈА ГОДИНЕ ЗАВРШИТИ ПОСАО: Састанак радне групе за израду закона о спорту


Она је навела да је Тополовић игром и резултатима показао да је изузетан таленат, те нагласила да ће он, као и сви млади и перспективни спортисти и даље имати подршку ресорног министарства.

Тополовић, који је члан бањалучког Кошаркашког клуба "Руки", захвалио је на подршци коју је добио од овог министарства, те додао да је успех који је остварио у Београду велики и да се сјајно осећао када је изабран у најбољу петорку турнира.

Он је најавио да ће током лета наступити за репрезентацију БиХ на Европском првенству Б дивизије у Румунији и изразио наду да ће остварити добре резултате.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације