Претње на интернету: Хоће метак за Вучића!
07. 05. 2018. у 22:34
На порталу "КМ новине" објављен позив на убиство председника Србије Александра Вучића. Марко Ђурић: Не појављују се сада случајно овакви текстови

"У АТМОСФЕРИ потпуног безвлашћа које је Вучић спровео, које заправо строго контролишу Американци, а наспрам претњи које од самог Вучића отворено долазе, не постоји акт који би био нелегитиман ако би његова сврха била повратак владавине права и очување државне независности и интегритета. У тренутку у коме се налазимо, да ли постоји друго решење осим метка?"
Овај директан позив на убиство председника Србије Александра Вучића упућен је данас у тексту објављеном на интернет-порталу "КМ новине". Претње су пласиране на почетној страници, под насловом "Постоји ли за Вучића друго решење осим метка?!", а илустрација је фотографија на којој је у Вучићеву сенку уперен - снајпер.
Повод за стављање мете на чело председника државе биле су његове последње изјаве о Косову и Метохији, а у тексту се наводи да је Вучић "злочинац за којим се мора расписати потерница"! Државни функционери данас су позвали надлежене органе да што пре реагују на те претње.
- Не сме се умоболницима и насилницима дозволити да кад год им је воља, без икаквих санкција, суспендују демократију и позивају на револуције и насилна рушења власти. У кући обешеног не говори се о конопцу, а у држави у којој атентати на политичаре нису неуобичајена појава свака назнака могућности да би нечији живот могао бити угрожен мора бити озбиљно испитана - поручио је Марко Ђурић, директор Владине канцеларије за КиМ, уз напомену да овакве претње не долазе случајно у овом тренутку.
И Српска листа је апеловала да се испита озбиљност претњи и да се казне аутори таквих текстова:
- Претње Вучићу јесу и претње држави и свим грађанима који су га у демокатском изборном процесу убедљивом већином подржали. Свесни смо тога да постоје настојања да се прилике у Србији дестабилизују да би се спречили њен економски опоравак и развој.
ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: Чепурин: Очекујемо садржајан разговор Путина и Вучића
ПРЕДСЕДНИК: ПРЕТЕ СВАКОГ ДАНА
СА претњама се суочавам сваки дан. За једне сам издајник, за друге сам злочинац. Мислим да сам нормалан и да водим нормалну, озбиљну и одговорну политику - рекао је Вучић, наводећи да би "скочила" сва удружења и странке да су такве претње упућене неком другом.
Он је навео да се ради о сајту из централне Србије, и ИП адреси вероватно из околине Чачка. Вучић је навео и да су се "неки тобож забринули што је недавно био без обезбеђења":
- Ја сам потписао, не може нико да ме натера да водим обезбеђење. Желео сам да будем са сином и ћерком и са њима сам провео два дана.
Miljan Dencic
08.05.2018. 01:30
Jel podseća nekog ovo na sojica i belu ladju?
Odma uhapsiti odgovorne za poziv na ubistvo predsednika.
Ne Samo kaznijo za toje kazna 20 I vise godina.To treba odmah pronaci ,Ako treba i likvidirati ga pa da vide kome ce da prete.
Valjda nebi trebao da ide sam,obezbedjenje treba bilo kud da ide.Ima mnogo ludi i bolestni (mislim na takve koji prete).
A ko da ga ubije,ko je lud da robija za Srbiju.
Коментари (6)