Леони тражи чак 4.000 људи

Г. ЋИРОВИЋ

24. 03. 2018. у 19:00

Краљевчани за корак ближи отварању још једне фабрике у свом граду. Толико би, према најавама, требало да се запосли у новом погону

Леони тражи чак 4.000 људи

Фото Танјуг

НЕМАЧКА компанија "Леони" заинтересована је да на земљишту од 13 хектара које је до сада користила Пољопривредно-хемијска школа "Др Ђорђе Радић" у Краљеву, отвори своју четврту фабрику у Србији која би, бар према најавама, требало да запосли чак 4.000 радника.

То је омогућила и одлука о измени Плана генералне регулације на локацији Ратарско имање - Грдица, коју су недавно усвојили одборници Скупштине града Краљева.

- Овом одлуком омогућена је продаја земљишта немачкој компанији "Леони" која ће ту направити своју највећу фабрику у овом делу Европе за производњу каблова намењених аутомобилској индустрији. На тај начин ће и неколико хиљада Краљевчана добити прилику да остану у свом граду и ту нађу запослење - каже др Предраг Терзић, градоначелник Краљева.

Према његовим речима, изменом Плана генералне регулације испоштована је почетна динамика договорена са немачким инвеститором, коме сада предстоји најпре куповина тог земљишта, а потом и добијање локацијске и грађевинске дозволе.

- До изградње фабрике очекује нас још неколико веома важних пројеката, односно изградња два кружна тока и приступних саобраћајница, једне за теретна и доставна возила и друге, службене, за раднике и руководство фабрике, комунално уређење као и решавање проблема одвођења отпадних вода са овог подручја - додао је Терзић.

Како незванично сазнајемо, фабрика "Леони" у Краљеву простираће се на 60.000 квадратних метара, а први погон за производњу инсталација и каблова за аутомобилску индустрију требало би да буде завршен до краја ове године. Први радници ће у фабричке хале ући почетком 2019.


ЗЕМЉА НА ДРУГОЈ ЛОКАЦИЈИ

ИЗМЕНОМ Плана генералне регулације на локацији Ратарско имање - Грдица, краљевачка Пољопривредна школа практично је остала без 24 хектара свог економског земљишта, од којих је парцела од 13 хектара планирана за немачку фабрику. Градски челници уверавају да ће једна од најстаријих образовних установа ове врсте у Србији као "обештећење" моћи да изабере двадесетак хетара земљишта на некој другој локацији.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Коментари (6)

Kiril

24.03.2018. 19:15

a zasto ne bi regulisali da nas slobodno,bez ustrucavanja,kada god hoce,cepaju u zucu?! nebitno gde nas sretnu,vide,pozele... samo pridju i krenu sa cepanjem pa zar nije moglo da im se ponudi zemljiste na nekoj drugoj lokaciji?! da li ste normalni vise?!?!?!

Анти Антифа

24.03.2018. 19:40

Нигде у Европи не могу да нађу будале да ручно мотају каблове,шприцане разним хемикалијама, без рукавица и маски,за 200 евра.Сем у Србији.Јер ретрдираном Србину је лакше да то ради и робује него да живи на дедовини и ствара нешто своје

Vuk Popovic

25.03.2018. 00:02

I ja trazim dobre varioce 8€/norma sat. nisam dobio subvencije, pomoc, nista... a fabrika radi kao sat

Miki - Zg

25.03.2018. 19:12

Jova,Žika ,Anti Antifa -zaposlite Srbiju ( propao je socijalizam,kapitalizam je davno došao ) ,ponudite 1000,2000 evra radnicima ,a i više ,nemojte da Srbi u Srbiji budu robovi ,budale što rade ,a Vi što radite, osim što čukate po kompu unedogled ?