ЂИРОНА ПОСУСТАЈЕ У ГОСТИМА, КОД КУЋЕ ЈОЈ ИДЕ САСВИМ ДОБРО: "Жута подморница" чврстом одбраном драстично поправила шансе за опстанак

О. М.

20. 04. 2024. у 08:50

ШПАНСКА Ла лига полако улази у завршну фазу. У последњој утакмици суботњег програма 32. кола Ђирона ће у суботу од 21 час угостити екипу Кадиза.

ЂИРОНА ПОСУСТАЈЕ  У ГОСТИМА, КОД КУЋЕ ЈОЈ ИДЕ САСВИМ ДОБРО: Жута подморница чврстом одбраном драстично поправила шансе за опстанак

Каталонски тим није издржао трку за титулу са мадридским Реалом, али и даље се бори за пласман у Лигу шампиона. "Црвено-бели" имају осам бодова предности у односу на петопласирани Атлетик Билбао. С друге стране, Кадиз се бори за опстанак и недостаје му три бода за бег из опасне зоне.

Ђирона је на почетку првенства била најпријатније изненађење не само у Шпанији него и у европском фудбалу, али је крајем сезоне посустала. Више се то односи на утакмице у гостима јер код куће и даље имају одличан биланс, са само једним поразом и два нерешена резултата. Кризу резултата имају у гостима, са пет узастопних пораза. мада, мора се признати да су и противници били застрашујући - мадридски ривали Реал и Атлетико, Атлетик Билбао и Мајорка, а само је гостовање Хетафеу било из категорије оних које су "морали" да добију.

Све у свему, криза их доводи у ситуацију да и даље стрепе за В"већ виђено" место у Лиги шампиона, али их залиха бодова са старта сезоне држи изнад Атлетико Мадрида и Билбаа.

Прошле недеље су отпутовали у Мадрид где их је чекао Атлетико. Добро су отворили меч, постигли гол у четвртом минуту и ​​наставили да доминирају тереном, али их је лоша одбрана коштала бодова у овом мечу. Мадриђани су изједначили у 34. минуту, на крају првог полувремена повели са 2:1, а у другом полувремену постигли још један гол. Нападачи Ђироне су имали довољно шанси да се врате у овај меч, али је одбрана Атлетика добро одрадила свој део посла.

Ђирона је на свом терену победила Бетис са 3:2. Ова победа је дошла много теже него што су очекивали. Два пута су гости стизали до предности домаћина, а Ђирона је победоносни гол постигла тек у надокнади времена.

Кадиз је у незавидној ситуацији. Налазе се на 18. месту које води у Сегунду са три бода мање од Селте. Од почетка сезоне ова екипа има само четири победе. Два су остварили у последњих месец дана, па се може рећи да им је форма у успону и да су спремни да се изборе за опстанак. У последње време никоме нису лак противник и њихова све сигурнија одбрана почиње да даје резултате.

Изгубили су прошле недеље на свом терену од Барселоне са 1:0. Гостима су препустили посед лопте и доминацију на средини терена и покушали да ураде нешто више у контри. Барселона је постигла гол у 37. минуту и ​​тек након тога виђено је мало више иницијативе домаћих. Кадиз је имао две лепе прилике за гол, али је Барсина одбрана била на правом месту.

У претходном колу победили су Гранаду са 1:0. Стрелац је био Роберт Наваро у 51. минуту, а Кадиз је на овом мечу показао да може да доминира тереном и напада противника из минута у минут. Гранада је имала срећу да разлика на крају није била већа.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS

НАШ ТИП: 1X&0-3 (квота 1,65)

БРУКА! Ево шта је Никола Јокић доживео након што је са Денвером остао без шампионске титуле

Никола Јокић није успео да оствари основни циљ за сезону 2023/2024 - од нове НБА титуле нема ништа, јер је с Денвером испао у полуфиналу Западне конференције, за шта се Минесота побринула у нестварној мајсторици. Али, по завршетку тог меча, ка српском асу је "дрвље и камење" полетело од бившег другог пика са драфта, а сада тренера.

20. 05. 2024. у 21:49

РУСИЈА У ЧУДУ: Тенисера који зна и како се Ђоковић побеђује у финалу - не пуштају на Олимпијске игре Париз 2024?

РУСИЈА У ЧУДУ: Тенисера који зна и како се Ђоковић побеђује у финалу - не пуштају на Олимпијске игре "Париз 2024"?

Имајући у виду да је рат у Украјини увелико у трећој годину од свог почетка, у фебруару 2022, можда и не чуди што Украјина не жели да види руске спортисте на међународним такмичењима. Ипак, иако је донета одлука да Руси могу на овогодишње Олимпијске игре - Париз 2024, може да се деси да један од познатијих руских такмичара тамо не учествује, управо "из украјинског разлога".

20. 05. 2024. у 15:35