Преминуо Маринко Маџгаљ
26. 03. 2016. у 14:41
Познати глумац Маринко Маџгаљ умро је у 37. години после дуге борбе са раком панкреаса. Комеморација ће бити у уторак у 11 сати у Атељеу 212, а сахрана на Новом бежанијском гробљу у 15 часова

Маџгаљ је рођен у Београду, а одрастао у Котору. Био је од 2012. године стални члан београдског Атељеа 212.
Комеморација поводом смрти глумца биће одржана се у уторак 29. марта у 11 часова на Великој сцени „Мира Траиловић“ Атељеа 212, а сахрана је истог дана на Новом бежанијском гробљу у Београду у 15 часова. Опело почиње у 14:30.
Како је саопштио Атеље 212, у том позоришту глумио је у представама Седам и по, Збогом СФРЈ, Свети Георгије убива аждаху, Август у округу Осејџ и Казимир и Каролина.
Запажене улоге остварио је и у представама Југословенског драмског позоришта Шине, Хамлет, Говорница, Молијер, Како вам драго, Записи из подземља, Из јуначког живота грађанства.
У Битеф театру играо је у "Фејк порно", "Fakebook", а у Народном позоришту у Хасанагиници.
* КАВАЉЕРСКИ ПОЗДРАВ: Прочитајте интервју који је Маринко Маџгаљ дао за "Новости"
* ОПРОШТАЈ ОД ГЛУМЦА: Ивана Петерс: Толико сам се надала, занемела сам
Популарност је стекао у серијама "Црни Груја" и "Рањени орао" и бројним другим телевизијским серијама и позоришним представама.
Глумио је у филмовима "Друг Црни" у Народноослободилачкој борби и Црни Груја и камен мудрости.Био је и члан музичке групе "Фламингоси" са којом је освојио прво место на такмичењу Беовизије 2006. године.
Како преносе медији, глумац је у августу 2015. године хитно оперисан због проблема са панкреасом у Клиничко-болничком центру на Бежанијској коси, али се његово здравстено стање није побољшало.
Са глумицом Дубравком Мијатовић има ћерку.
Mareljaš
26.03.2016. 14:46
Tuga...
@Mareljaš - Zbogom legendo
Saučešće porodici. Počivaj u miru majstore
Pocivaj u miru legendo nasa!!!
Prerano ode dobar covjek,otac i glumac. Iskreno saucesce.
Коментари (59)