VATROGASCI OGORČENI: Nemamo ni snage, ni volje, ni sredstava da gasimo zapaljene njive
08. 10. 2018. u 18:41
Predsednica Vatrogasnog saveza Vojvodine Ljubica Krnjajić poručila da su dobrovoljni vatrogasci širom Vojvodine ogorčeni što poljoprivrednici pale njive i jer državni organi nisu u stanju da to spreče

Shutterstock
"Paljenje njiva nanosi višestruku štetu, a najgore je to što se požar proširi na neobrane kukuruze, i što se u toku vožnje automobila kroz gust dim na saobraćajnicama dešava mnogo saobraćajnih udesa", piše u saopštenju.
Pročitajte još:Tri dečaka spasla selu njive kukuruza
"Građani, poljoprivredni proizvođači, ali i vatrogasci, vape da im se pruži pomoć i zaštita", navela je u saopštenju predsednica Vatrogasnog saveza Vojvodine Ljubica Krnjajić.
Dodala je da su dobrovoljni vatrogasci širom Vojvodine ogorčeni što poljoprivrednici pale njive i jer državni organi nisu u stanju da spreče "bezobzirno uništavanje imovine i životne sredine".
"Nemamo više ni snaga, ni sredstava i opreme da gasimo ove požare", poručila je Ljubica Krnjajić.
Pročitajte još:Lokalizovan požar kod Orlovače, nema opasnosti po građane (VIDEO)
Navela je da su vatrogasna vozila stara od 40 godina, da se vatrogasna creva znatno više oštećuju pri gašenju požara u kukuruzištima, da vatrogasci većinom nemaju posebna odela, te rade u staroj civilnoj odeći i obući.
Nemaju ni goriva za vozila, a "više nemaju volje ni da nekoga mole da im da gorivo ili pare da kupe gorivo, da bi oni dobrovoljno gasili požare koje neko svojom bahatošću izaziva, a pri tom za to ne odgovara", napisala je predsednica Vatrogasnog saveza Vojvodine.