Dubioza kolektiv: Dokumentarni film i koncert na Tašu
08. 02. 2018. u 23:20
Bend "Dubioza kolektiv" održaće koncert 30. juna na Tašmajdanu, a do tada fanovi mogu pogledati njihov dokumentarni film naslovljen "Film za đecu i odrasle"
Foto: V. Danilov
Bend "Dubioza kolektiv" održaće koncert 30. juna na Tašmajdanu, a do tada fanovi mogu pogledati njihov dokumentarni film naslovljen "Film za đecu i odrasle".
"Svi misle da je snimanje albuma romantični poduhvat u kojem nam muze tiho na uho šapuću slatku inspiraciju od koje se rađaju nova dela, ali je istina malkice drugačija...", rečenica je kojom Brano Jakubović uvodi gledaoce u prvu dokumentarnu priču "Dubioza kolektiva".
Film je, prema rečima članova sastava, jednim delom direktno vezan za nastajanje i snimanje novog albuma koji se zove "Pjesmice za đecu i odrasle", pa je nekako bilo logično da se film zove "Film za đecu i odrasle".
Pročitajte još: "Dubioza kolektiv" 30. juna nastupa na Tašmajdanu
"Za sve one koji su mlađi od 12 godina, želimo reći da film ne spada pod ''roditeljsku pažnju'', tako da ga mogu slobodno gledati i po dva, tri puta ako hoće", izjavili su u svom stilu članovi "Dubioze".
Film se ne bavi samim postankom benda, već pre svega govori o stvaranju poslednjeg albuma, kako su nastale saradnje sa gostima na albumu, kako je došlo do podrške SKSK-u iz Slovenije i još puno zanimljivih situacija, objašnjavaju članovi grupe.
Pored dokumentarnih snimaka rada u studiju, film donosi i biografske arhivske snimke članova "Dubioze", iz kojih se saznaje i kako je sam bend nastao, kako su se članovi sadašnje postave spojili, kao i kako su putevi počeli da im se prepliću i pre službenog formiranja sastava.
Pročitajte još: NE NACIONALIZAM, VEĆ NORMALIZAM: Vođa “Dubioze” objasnio zašto je podigao tri prsta u Šibeniku
Ideja za film nastala je slučajno - "Dubioza" je htela da snimi video o "Deaf Bendu Dlan" iz Zagreba i Jovi Jerkoviću iz Gradiške, koji su im delom bili inspiracija za album "Pjesmice za đecu i odrasle".
Kada je snimljeni materijal video njihov prijatelj i režiser Midhat Mujkić, zaključio je da zapravo od toga treba da naprave dokumentarni film i tako je nastao "Film za đecu i odrasle".
Pored prikazivanja nastanka benda i faze stvaranja poslednjeg albuma, film pokazuje i kako "Dubioza kolektiv" funkcioniše, kao i kompletan sistem njihovog rada koji je baziran na principu "uradi sam".
"Film za đecu i odrasle" započinje rečenicom o muzama pa u tom stilu ga "Dubioza" i zatvara: "Završilo se još jedno muzičko poglavlje, okrećemo novu stranicu i danas počinjemo skroz iznova. Sada čekamo da nas muze opet napadnu, a do tada, cirkus je natovaren u kamione i stiže pod šatore u vaš grad".
Pročitajte još: Dubioza kolektiv: Himna generacije i sekiracije
Režiju filma potpisuje Midhat Mujkić, montažer, fotograf i reditelj koji je radio na filmovima "10 minuta" i "Belvedere" Ahmeda Imamovića, "Sevdah za Karima" Jasmina Durakovića, te na filmovima Pjera Žalice i Srđana Vuletića.
"Dubioza kolektiv" održaće samostalni koncert u Beogradu, na stadionu Tašmajdan, 30. juna, a uaznice se prodaju preko Eventim prodajne mreže po ceni od 1.400 dinara za parter i 1.600 dinara za tribine.
Djole
09.02.2018. 00:38
Dokle cemo u Srbij da podrzavamo sve sto pisne i bosne, imamo 30 puta kvalitetnije bendove a mi u medijima samo slusamo , gledamo i citamo o Bosancima... uz svo duzno postovanje njih , ali gde su nasi? ISto je i sa Hrvatskim izvodjacima.. Da li znate koliko % nasi bednovi ucestvuju u trim drzavama izmedju 0,1- 0,15% a oni kod nas zazimaju ser od 50 i vise %
Komentari (1)