STRAVIČNA IZJAVA KURTIJA: Početak NATO bombardovanja je bio "zora oslobođenja Kosova", bili smo srećni!
TZV. kosovski premijer Aljbin Kurti napisao je večeras, povodom godišnjice početka NATO agresije ne SR Jugoslaviju, na svom Fejsbuk nalogu da je 24. mart 1999. godine bio "zora oslobođenja Kosova"
Foto AP
- Bili smo srećni. Veče 24. marta 1999. godine obeležilo je početak NATO bombardovanja na oružane snage Miloševićeve Jugoslavije - napisao je Kurti na Fejsbuku.
Dodao je da se „žrtvama naših ljudi, krvi, kćerima i sinovima našeg naroda", dogodilo najveće svetsko savezništvo u istoriji.
Naveo je i da su u proleće pre 22 godine „narodu naše zemlje naneti mnogi gubici, patnje i šteta" i dodao da će se kosovski Albanci u narednih 78 dana sa tugom sećati, kako se izrazio, "žrtava srpskog genocida“.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
RAMPA OD TRAMPA ZA MAKRONA: Diplomatski skandal na pomolu, Vašington sprema neviđeni udarac Parizu
SJEDINjENE Američke Države razmatraju odlaganje, ili čak blokiranje, imenovanja sledećeg francuskog ambasadora u Vašingtonu, što je potez bez presedana koji preti da produbi jaz između dva dugogodišnja saveznika, navode četiri izvora upoznata sa situacijom.
29. 07. 2026. u 19:12
HITNO UPOZORENjE ZA VOZAČE U SRBIJI: Opozvana dva popularna Nissan modela zbog rizika od požara i povreda
NA sajtu sistema NEPRO objavljen je opoziv dva modela putničkih vozila marke Nissan zbog bezbednosnih rizika koji mogu dovesti do povreda korisnika, odnosno povećanog rizika od požara.
24. 07. 2026. u 16:00
MASOVNO ZATVARANjE PLAŽA U CG: Voda opasna za kupanje, ambulante pune bolesne dece - i na Slovenskoj plaži zabranjeno kupanje
NA NEKOLIKO popularnih plaža u Crnoj Gori uvedena je zabrana kupanja nakon što su analize pokazale da morska voda nije bezbedna.
30. 07. 2026. u 16:55 >> 18:54
Komentari (1)