ĐURIĆ U MOSKVI: Podsetili smo se snage i značaja veza Srbije i Rusije i dva naroda
MINISTAR spoljnih poslova Marko Đurić, koji boravi u poseti Moskvi, ukazao je danas na značaj snage veza Srbije i Rusije, kao i dva naroda.

Foto: Tanjug/FOTO TANJUG
Đurić je na društvenoj mreži “X” naveo da je posetu Rusiji započeo obilaskom Hrama Hrista Spasitelja u Moskvi, jednog od najvećih pravoslavnih hramova na svetu i najvažnijih duhovnih i kulturnih simbola Rusije.
- Podsetili smo se snage i značaja i verskih, kulturnih i istorijskih veza dve zemlje i dva naroda - naveo je Đurić. Šef srpske diplomatije je danas posetio i Muzej pobede u Moskvi.
- Srbija osam decenija principijelno i ponosno neguje politiku očuvanja sećanja na istorijsku borbu protiv fašizma i nacizma i činjenicu da je odlučujuć udarac ideologijama mržnje u Drugom svetskom ratu zadat na istočnom frontu - naveo je.
Prema Đurićevim rečima, moskovski Muzej pobede na Poklonoj Gori vredan je istorijski memorijal posvećen istinskim vrednostima i herojskoj borbi slobodarskih naroda u Drugom svetskom ratu.
(Tanjug)
BONUS VIDEO:
MINISTAR MARKO ĐURIĆ GOST PODKASTA „NIJE SAMO NASLOV”
Preporučujemo

ĐURIĆ SA SORENSENOM: Težak položaj Srba na KiM, Kurtijev režim odbija da formira ZSO
14. 02. 2025. u 14:36

AMERIČKI VOJNICI PRONAĐENI MRTVI NA GRANICI SA BELORUSIJOM: Nestali tokom vežbe, uzbuna u NATO
ČETIRI američka vojnika koja su nestala tokom NATO vežbi u Litvaniji su poginula, javio je portal LRT (Litvanska radio-televizija), pozivajući se na izvore.
26. 03. 2025. u 17:16

RODITELjI POGINULE DECE FORMIRALI ŽIVI ŠTIT: Ne dozvoljavaju da se tela odnesu na obdukciju
RODITELjI koji su u požaru izgubili svoju decu u diskoteci "Puls" u Kočanima ne dozvoljavaju da se tela nastradalih odnesu na dodatnu obdukciju u Skoplje, tražeći da im se odmah predaju kako bi pripremili sahrane, javlja Plusinfo.
16. 03. 2025. u 19:40

MILICA BEZ POSLA: Tragačica dobila otkaz, završila na Birou za zapošljavanje - kao tehnološki višak! Od tada nije našla novi
JOKANOVIĆEVA se nalazi na Birou za zapošljavanje, a ovu temu javno je pokrenula voditeljka RTS-a Tanja Peternek Aleksić.
28. 03. 2025. u 15:24
Komentari (0)