BRNABIĆ: Jasno je da je zahtev opozicije bio da se svi izbori održe 2. juna
PREDSEDNICA Skupštine Srbije Ana Brnabić rekla je danas da je sasvim jasno da je zahtev opozicije bio da se svi izbori održe 2. juna zajedno sa beogradskim izborima i da se na kraju izašlo u susret tim zahtevima.
FOTO: Novosti
- To je bio zahtev koji su oni dali meni na prvom sastanku, to je bio prvi april, ponovili su na drugom sastanku, to je bio ponedeljak, a drugi sastanak je bila sreda i onda su menjali zahtev - rekla je Brnabić na konferenciji za medije u glavnom štabu SNS-a.
Brnabić je dodala da je opozicija tokom pregovora stalno menjala zahteve, ali da je održavanje izbora 2. juna bio stalni zahtev opozicije.
- Gostovali su po različitim televizijama, pričali o tome zašto je važno da sve bude 2. juna i pored mog eksplicitnog pitanja, a zašto vam se žuri, ako vi sami kažete da do tada nećemo moći da primenimo velik broj ODIR preporuka, rekli su da je to zato što će to sprečiti migraciju birača - rekla je Brnabić.
Brnabić je istakla da misli da je ono što je vladajuća koalicija predložila bilo bolje - da izbori u Beogradu budu 2. juna, a da svi ostali lokalni izbori budu u periodu kada za to dođe vreme, do kraja 2024. godine.
- I to sam govorila na sastanku, da je bio bolji predlog za opoziciju. Nisu želeli o tome da pričaju, nisu želeli apsolutno da uzmu to u razmatranje. Tako da smo mi izašli u susret i usvojili taj zahtev da sve bude 2. juna da bi uspostavili neki dijalog, da bi smanjali tenzije, da bi pokazali i fleksibilnost i tolerantnost - rekla je Brnabić.
BONUS VIDEO: Iz Sarajeva priznali da žele ceo srpski narod proglase genocidnim
Preporučujemo
VUČIĆEVA POBEDA BEZ PRESEDANA: Glasanje o rezoluciji u UN odloženo zaslugom predsednika
28. 04. 2024. u 09:30
OPOZICIJA IZBACILA ĐILASA IZ IGRE: Brnabićeva na pitanje “Novosti” (VIDEO)
27. 04. 2024. u 17:02
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
KLANICA U KONSTANTINOVKI: Ukrajinci beže, Rusi jurišaju sa isukanim bajonetima
KOMANDANT bataljona je izjavio da ukrajinske oružane snage izbegavaju borbu lakog oružja u Konstantinovki. Prema njegovim rečima, tokom čišćenja naselja, ukrajinski vojnici pokušavaju da izbegnu blisku borbu, jer su inferiorni u odnosu na ruske jedinice u vatrenim obračunima.
01. 07. 2026. u 15:48 >> 15:55
ZELENSKI ODLAZI U ISTORIJU? Ovaj čovek ulazi u trku za predsednika Ukrajine
VALERIJ Zalužni, bivši vrhovni komandant i trenutni ukrajinski ambasador u Ujedinjenom Kraljevstvu, rekao je sadašnjem predsedniku zemlje, Volodimiru Zelenskom, da namerava da postane novi predsednik Ukrajine.
01. 07. 2026. u 15:45
JEZIV SNIMAK IZ HRVATSKE, DEVOJKE VIKALE: "Ne u autobus, ne!"
DRUŠTVENIM mrežama kruži snimak koji prikazuje zabrinjavajuću vožnju vozača kamiona.
30. 06. 2026. u 11:05
Komentari (18)