Zavetnike napustio još jedan član Izvršnog odbora (VIDEO)
Marko Petrović, iz Kraljeva, visoki funkcioner i član Izvršnog odbora Srpske stranke Zavetnici, napustio je ovu partiju.
Foto: Printskrin Regionalna televizija Kraljevo i Ibarske novosti
Kao svoje razloge, naveo je neslaganje sa, kako ističe, novim odlukama i idejama Zavetnika koje nisu iste kao kada su se okupili, i zbog bliske saradnje sa Draganom Đilasom.
Petrović dodaje i da je odluke unutar stranke donosio isključivo Stefan Stamenkovski, suprug Milice Đurđević Stamenkovski i da oni kao članovi Glavnog i Izvršnog odbora nisu imali pravo glasa.
Stranka Milice Đurđević Stamenkovski sarađuje sa Marinikom Tepić, koja govori da su Srbi genocidan narod, naveo je nekadašnji član Zavetnika.
S obzirom da je kampanja u toku, Petrović je naveo da predsednica stranke treba da obilazi gradove, opštine i sela i razgovara sa narodom, a ona sa saradnicima umesto toga, odlazi u Nemačku, da čuje koji su njihovi novi zadaci, zaključio je Marko Petrović na današnjoj konferenciji za novinare.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
NAŠE KOMŠIJE OKRENULE LEĐA UKRAJINI: Veliki šamar za Zelenskog
BUGARSKI ministar odbrane, Dimitar Stojanov, izjavio je danas da ta zemlja neće više da šalje oružje Ukrajini.
09. 06. 2026. u 15:10
HRVATSKA SE OPASNO NAORUŽAVA: Stiže francusko oružje, Zagreb modernizuje i nemačke haubice
HRVATSKA će, osim nabavke 18 novih samohodnih haubica "cezar" od Francuske, modernizovati i 14 postojećih nemačkih "pancir" haubica koje je kupila 2014. godine, proizlazi iz zajedničke izjave o pojačanoj saradnji nemačke i hrvatske vlade.
09. 06. 2026. u 12:21
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)