SALJIH MUSTAFA OSUĐEN NA 26 GODINA ROBIJE: U presudi za ratni zločin proizvoljno lišavanje slobode, mučenje i ubistvo
SALjIH Mustafa, jedan od komandanata terorističkih jedinica OVK, osuđen je danas u Specijalnom sudu Kosova u Hagu na 26 godina jedinstvene kazne za ratni zločin proizvoljno lišavanje slobode, mučenje i ubistvo. Mustafa je osuđen zbog ratnog zločina u aprilu 1999. godine nad šest albanskih civila zatočenih u logoru na izolovanom imanju u selu Zlaš.
Foto: Printskrin
Pripadnici jedinice kojom je komandovao, ali i on lično mučili su te ljude svakodnevno, prebijali ih satima, palili im kožu, lomili kosti... On je odgovoran i kao komandant logora, ali i neposredni učesnik u zlostavljanjima. Tada je jedan Albanac, za kojeg su smatrali da ne podržava OVK, žestoko mučen danima i na kraju ubijen i zakopan u plitak grob.
Ti zločini dokazani su svedočenjima žrtava, drugih svedoka i dokumentacijom.
Mustafa se nalazi u pritvoru u Sheveningenu od 24. septembra 2020. godine, kada je uhapšen.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"TREBA ODATI PRIZNANjE VUČIĆU I SRBIJI, MORAMO ZAŠTITI SRBE OD KURTIJA" Montgomeri očitao lekciju medijima u CG o Kosovu i Metohiji
U INTERVJUU za crnogorski "Dan", Vilijam Montgomeri, bivši američki ambasador u SR Jugoslaviji, osvrnuo se na situaciju na Kosovu i Metohiji.
15. 05. 2026. u 13:16
KRAĐA VEKA U NBA! Nikola Jokić ovakvu nepravdu nije zaslužio, bruka i sramota
NBA liga donela je odluku o MVP igraču NBA lige!
17. 05. 2026. u 16:04 >> 16:14
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (6)