DESETI DAN PROTESTA SRBA NA SEVERU KOSMETA: Ne odustaju uprkos kiši - Pozicije nepromenjene
NEZADOVOLjNI odlukom prištinskih vlasti da rasporede pripadnike specijalne kosovske policije na sever Kosova, ali i odlukom o skidanju srpskih registarskih tablica, Srbi sa Kosova i Metohije danas ulaze u deseti dan protesta na administrativnim prelazima Jarinje i Brnjak.
I dok su njihove pozicije nepromenjene u mirnom protestu, na prelazima su i dalje pripadnici specijalne kosovske policije sa dugim cevima i oklopnim vozilima.
U očekivanju političkog rešenja za nastalu situaciju, Srbi koji su u mirnom protestu zahtevaju vraćanje na pređašnje stanje, odnosno od pre 20. septembra, pre dolaska kosovskih specijalaca. Sve je više glasova i iz Prištine da akcija kosovske policije koja je bukvalno blokirana između blokade na Jarinju i Brnjaku nije dobro isplanirana.
Tako je u emisiji na jednoj prištinskoj televiziji nekadašnji kosovski premijer Ramuš Haradinaj rekao da je “kosovski premijer Aljbin Kurti pretvorio kosovske policijske snage u ratne zarobljenike”. Jer, dok se pripadnici kosovske policije nalaze na kraju, sredini i početku barikada idući sa bilo koje strane prelaza, okupljeni građani se nalaze takođe ispred vozila duž blokada. Međutim, saobraćaj za vozila na ovim prelazima ne funkcioniše, tako da građani prelaze pešice. Okupljeni Srbi na blokadama su zbog lošeg i kišovitog vremena uglavnom okupljeni u šatorima. Ističu da će na tim pozicijama ostati dok se ne dođe do rešenja, a zbog napete situacije na terenu KFOR je saopštio da će povećati broj patrola.
BONUS VIDEO:
Snimljeni kosovski specijalci kako skidaju transparent ZSO u mestu Gornje Kušće
Preporučujemo
ČIŽOV UPOZORAVA: Opasnost od izbijanja sukoba na Kim i dalje povišena
28. 09. 2021. u 15:50 >> 15:51
KANDIDAT ZA RUMUNSKOG PREDSEDNIKA ĐORĐESKU: Ukrajina je izmišljena država, biće podeljena sto posto
KANDIDAT za predsednika Rumunije Kalin Đorđesku izjavio je da je Ukrajina „izmišljena država“ koju će podeliti susedi.
30. 01. 2025. u 13:44
BRITANSKI EKSPERT: Imamo posla sa diletantom – Zelenski ne može da podnese da je kraj
ŠEF ukrajinskog režima Vladimir Zelenski podsvesno ne može da prihvati temu povlačenja ukrajinskih snaga u zoni borbenih dejstava, izjavio je britanski vojni analitičar Aleksandar Merkuris
30. 01. 2025. u 07:58
DONOSI NESREĆU UKUĆANIMA: Veruje se da jedna stvar nikako ne sme da se stavi u kovčeg pokojnika
VRLO često se ljudi iznenade kada vide običaje u pojedinim delovima naše zemlje vezano za sahrane, a prenosili su se sa kolena na koleno i sve do danas opstali.
02. 02. 2025. u 08:45
Komentari (0)