EPILOG ŽUSTROG SASTANKA NA FPN: Đilasov savez se osramotio

D. M.

01. 08. 2019. u 10:02

Iz vlasti poručuju da su pojedinci politizovali skup na Fakultetu političkih nauka. U startu prekršili dogovor da se o razgovorima ne govori u javnosti

ЕПИЛОГ ЖУСТРОГ САСТАНКА НА ФПН: Ђиласов савез се осрамотио

Foto N.Skenderija

NE bih volela da se nađem na nekom od budućih sastanaka vlasti i opozicije, ali, ako moram, otići ću. Treba ostati ozbiljan, a to je teško. S Đilasom razgovarati o slobodi medija, sa Obradovićem o bilo kakvoj demokratskoj tekovini - to je skoro nemoguće. Drugi ljudi iz SNS mnogo su iskusniji političari od mene i verujem da su s mnogo ozbiljnijim izrazom lica razgovarali s njima i svaka im čast.

Ovo je u sredu, dan nakon što su se predstavnici vlasti i opozicije našli zajedno na okruglom stolu o izborima, u organizaciji Fakulteta političkih nauka i Fonda za otvoreno društvo, poručila premijerka Ana Brnabić.

Nakon prvog sastanka, od pet planiranih, predstavnici dela opozicije prekršili su ranije postignut dogovor da se o skupu ne govori u javnosti. To je naišlo na oštre osude iz vladajuće koalicije, odakle su poručili da su oni pokazali konstruktivnost i spremnost na dijalog, a opozicija nameru da politizuje i zloupotrebi ovo okupljanje.

Premijerka je za TV Prva naglasila da, kao predsednik Vlade, sa opozicijom redovno razgovara u Skupštini Srbije, za koju smatra da je pravo mesto za debatu:

- Oni traže da se razgovara gde i kad oni hoće. Šta to znači, da možemo da se nađemo i na plaži, ako oni hoće na odmor?

Nebojša Stefanović, član Predsedništva SNS, koji je bio učesnik okruglog stola, rekao je da su povod za taj skup bili predlozi Crte i CeSID, ali da taj sastanak nije promenio stav naprednjaka o Đilasu ili Jeremiću:

Pročitajte još - Zloupotrebili tehnički skup

- Nije mi bilo divno da sedim sa tim ljudima, ali moramo da razgovarmo sa njima, bez obzira na to šta oni govore o nama. Mi hoćemo da pokažemo da smo vlast koja brine o demokratiji i da razgovaramo o svemu.

Funkcioner SNS Goran Vesić izjavio je u sredu da je jedini zahtev opozicije na skupu na FPN bio da predsednik Aleksandar Vučić prestane da se bavi politikom dok traje kampanja, odnosno da ne sme da objavi ako neka fabrika dolazi u Srbiju, da ne sme da prima Putina, Makrona, Sija:

- Opozicija je još jednom doživela fijasko, jer su govorili da neće razgovarati s predstavnicima vlasti.

Iz SzS su poručili da nema izlaska na izbore ako se ne ispune svi njihovi zahtevi oko izbora.

Foto N.Skenderija

ORGANIZATORI: NASTAVLjAMO OKUPLjANjA

FOND za otvoreno društvo i FPN u Beogradu najavili su da će nastaviti da organizuju sastanke vlasti i opozicije o izborima. Teme narednih razgovora biće finansiranje kampanje, pristup medijima, birački spisak i izborna administracija, kao i obezbeđivanje biračkog prava svim građanima. Naglasili su i da je važno pokrenuti širok dijalog o izborima u Srbiji, kako bi se čitav taj proces unapredio.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (40)

Rajko

01.08.2019. 16:25

Liderima SZS danas ne odgovaraju izborni uslovi koje su oni sami usvojili dok su bili na vlasti.

Momo

01.08.2019. 17:07

Kako s nekim razgovarati ko ne moze da postuje nesto osnovno sto je temelj razgovora.

Milica

01.08.2019. 17:37

U SzS su nepopravljivi , nikad se oni nece promeniti , oni bi opet medijski mrak i diktaturu kao u Tadicevo vreme.

VladimirBK

01.08.2019. 18:48

Ово су покушаји да преваре народ и покушају да докажу да власт ниста не ради за народ, али је народ схватио ко у ствари ради и зашто му дао потпуно поверење.

Mašnica

01.08.2019. 19:22

@Zoran - Sa opozicijom nema nikakvog dogovora jer je njima samo njihov interes na prvom mestu, a ne interes građana.

Hedona

01.08.2019. 19:48

Ovo nije trebao da bude tako važan sastanak, šta koga briga za opoziciju i narod za opoziciju neće da glasa. Srbija se danas nalazi na putu razvoja i napretka.

Dane Tuksar

01.08.2019. 20:49

Bez osećaja i najmanje sramote, Đilasov savez će učiniti sve samo da se vrati na vlast i nastavi pljačku i lično bogaćenje. Na sreću, uveren sam da to građani neće dozvoliti.

milena

01.08.2019. 21:10

Kako imati ozbiljan razgovor sa opozicijom pored njihovih ispada i neozbiljnog ponasanja.

vladimir

01.08.2019. 21:11

....kao prvo, čemu taj sastanak, pa još na FPN, koji diskurs, smisao, posledice, rešenje .... šta? Dodjite u Parlament /skupštinu/ pa da pričamo!? Suviše bezpotrebne tolerancije izvršne vlasti, koja predugo traje, i "nepoštovanje" osnovnih načela DEMOKRATIJE je - poštovanje Ustava i zakona! Znači NIJE demokratski kršiti i lomiti izgradjeno, nego dati svoju podršku, a RUŠIOCE pozvati na odgovornost! ODMAH!

BAKI

01.08.2019. 21:15

Ne, opozicija definitivno ne shvata ozbiljno politiku, to ponasanje je vrlo nedolicno za bavljenje ovakvim poslovima, Srbija ne zeli da skrece sa pravog puta.

Ema

01.08.2019. 23:07

Djilas svakim svojim potezom ostaje bez sve vise glasaca, do izbora nece imati ni onih 3%.