Hrvati protestvuju zbog Tepića; Dačić: Potez Hrvatske je sulud
02. 10. 2017. u 17:39
Ministarstvo spoljnih i evropskih poslova Hrvatske saopštilo je da je uputilo oštar protest Ambasadi Srbije u Zagrebu povodom otkrivanja spomenika ratnom heroju, majoru Milanu Tepiću

foto I.Marinković
Ministarstvo spoljnih i evropskih poslova Hrvatske (MVEP) saopštilo je da je uputilo oštar protest Ambasadi Srbije u Zagrebu povodom otkrivanja spomenika ratnom heroju, majoru Milanu Tepiću, 29. septembra ove godine, u Beogradu.
Protest je, kako se navodi, na sajtu ovog resra upućeni ambasadorki Srbije u Zagrebu Miri Nikolić.
PROČITAJTE JOŠ: Svečano otkrivanje spomenika za majora Tepića
Otkrivanje spomenika narodnom heroju oslobodilačkog rata majoru Tepiću, uz visoke državne počasti, "potvrđuje da Republika Srbija i dalje nije spremna suočiti se s prošlošću i svojom ulogom u krvavom raspadu bivše SFRJ", navodi Ministarstvo u saopštenju.
Oštar protest MVEP je uputilo i 7. marta ove godine, nakon što je Vlada Srbije donela Zaključak o podizanju i finansiranju spomenika majoru Tepiću.
PROČITAJTE JOŠ: DETALjI POSLEDNjEG DANA ŽIVOTA MAJORA: Tepić je sklonio vojnike u rovove
MVEP, naime, smatra neprihvatjivim ovakvu odluku i potez vlasti Srbije koje su, kako tvrdi, "u suprotnosti s nastojanjima Hrvatske da, bez obzira na ne tako davnu agresiju Republike Srbije i JNA na Republiku Hrvatsku, izgrađuje dobrosusedske odnose".
DAČIĆ: PROTEST HRVATSKE BESMISLEN I SULUD, ULOŽIĆEMO DEMARŠ
ŽENEVA, 2. oktobra (Tanjug) - Ministar spoljnih poslova Ivica Dačić izjavio je danas da protest Hrvatske povodom podizanja spomenika Milanu Tepiću u Beogradu deluje besmisleno, tragikomicno i suludo i da će Ministarstvo uložiti demarš hrvatskoj ambasadi zbog tog licemernog poteza.
Dačić je istakao da je sramno kada zvanicnici Hrvatske, koji, kaže, veličaju ustaštvo, podstiču antisrpsku histeriju i krše ljudska prava u 21. veku, protestuju zbog Milana Tepića.
"Tepić je bio oficir JNA, koje je položio zakletvu državi i koji je odgovarao za živote mladića u svojoj jedinici. Major Tepić je bio oličenje časti i morala", istakao je Dačić za Tanju.
Kako je naveo, napadi i uvrede koje dolaze iz Hrvatske, iako je predsednik Srbije Aleksandar Vučić javno izrazio želju za razvojem dobrosusedskih odnosa, pokazuju da hrvatsko rukovodstvo ne želi dijalog i saradnju, već zaoštravanje odnosa.
Dačić je rekao da protest Hrvatske deluje "besmisleno, tragikomično i nadasve suludo" posle podizanja spomenika ustaškom teroristi Miru Barišiću, koji je ubio juoslovenskog ambasadora u Švedskoj, postavljanja table "Za dom spremni", pozdrava ustaša koje su pobile više od pola miliona Srba, Jevreja i Roma, genocida u fašističkoj NDH i velikohrvatske agresije na Srbiju i BIH u Drugom svetskom ratu i posle proterivanja više od 200.000 Srba, građana Hrvatske.
Рашо
02.10.2017. 17:49
Тако је то кад злочини које су починили над Србима нису кажњени. Неће се ониу ни смирити ни опаметити док не стигне заслужена казна!
Pitam da li bi protestovali da smo podigi spomenik nekom ustaši koji je iz Srbije otišao da ubija Srbe po hrvatskoj (Biserko) možda bi im to bilo po guštu, ili bi bili zadovoljniji da podignemo spomenik nekom Luburiću , Milošu Tudjmanu ili sličnom ustaši
Sto bi rekli nasi zapadni susedi " Molim vas nemojte se mešati u unutrašnje stvari druge države".
Ako se tko nije suočio sa prošlošću u drugom svj. ratu i od 91.-95 god .to je sadašnja HR .Sudjlelujući u separatističko -terorističkom -etničkom čišćenju sa elementima genocida te su paravojme ZNG i druge snage ,zvane branitelji ( rušitelji ,oslobodioci ) sada djele lekcije ?Pozdrave im vidim šalje i Istra -Istrijani ( Katalonija ) !
Па они дижу споменике кољачима деце,док је наш официр часно погинуо.Ко се сећа,Хрвати су гранатирали Шид и Апатин.Иначе,РСК је окупорана већ 22 године!!!
Komentari (23)