Izvučene vredne nagrade u drugom kolu igre Uzmi račun i pobedi 2018

Snježana Vidačković

10. 03. 2018. u 17:31

Ključevi dvosobnog stana u Beogradu otišli su u ruke Uroša Protića iz Arilja, kome je sreća bila naklonjena u drugom izvlačenju ovogodišnje nagradne igre "Uzmi račun i pobedi 2018"

Извучене вредне награде у другом колу игре Узми рачун и победи 2018

KLjUČEVI dvosobnog stana u Beogradu otišli su u ruke Uroša Protića iz Arilja, kome je sreća bila naklonjena u drugom izvlačenju ovogodišnje nagradne igre "Uzmi račun i pobedi 2018". Stambenom jedinicom od 52,53 kvadratna metra u prestoničkom naselju Braće Jerković - Padina u direktnom prenosu obradovao ga je proslavljeni golman Partizana i fudbalske reprezentacije Ivica Kralj, koji je najsrećnijeg dobitnika "pronašao" među 3.074.917 koverata sa računima u velikom bazenu u studiju Radio-televizije Srbije, koliko ih je pristiglo do petka, 9. marta, kao i koverte poslate za prvo izvlačenje.

Osim dobitnika stana, izvučeni su i dobitnici 12 automobila "fijat 500L" i 20 robnih vaučera koji se mogu koristiti u prodajnim objektima "Tehnomanije" i "Gomeksa".

Dobitnike "fijata 500L" izvukli su pevačica Lena Kovačević i glumac Aleksandar Radojičić. Ključeve novih automobila dobiće: Stana Profirović, Milica Paunović, Margit Matatić, Vesna Cvetkovski, Nebojša Mirković, Nevenka Lazić, Jovan Pejičić, Roksanda Armankarević, Ružica Velemirov, Darko Cvetanović, Beba Đorđević i Živa Bogaroški.

DOBITNICI VEĆ OBAVEŠTENI Priređivač nagradne igre - Vlada Republike Srbije, sve srećne dobitnike kontaktirala je već u subotu naveče, i obavestila o nagradama koje su osvojili, kao i o načinu preuzimanja.

Prvih deset koverata, koje su svojim pošiljaocima donele robne vaučere "Gomeksa" u vrednosti od 60.000 dinara, izvukli su mladi glumci Lena Bogdanović i Milorad Damjanović.

Srećni dobitnici "Gomeksovih" vaučera su Vlastimir Živić, Marko Stević, Tatjana Živković, Suzana Vasić, Miroslav Kandić, Borka Đekić, Dragica Maćešić, Anđel Mihajlović, Radojka Probulović i Ranko Kipić.

Odmah nakon toga, njihove kolege Snežana Savić i Aleksandar Srećković Kubura bili su srećne ruke za još deset učesnika nagradne igre, koji su osvojili vaučere za prodajne objekte "Tehnomanije". To su su bili Zoran Milić, Marijana Stevanović, Željko V. Kovačević, Stefan Đokić, Stevan Rašić, Milan Jakoviljević, Ljiljana Veselinov, Radmila Đurđević, Gojko Spasojević i Zvonimir Voler.



Gost večerašnjeg izvlačenja nagradne igre "Uzmi račun i pobedi 2018" bio je ministar državne uprave i lokalne samouprave Branko Ružić, koji je istakao značaj inspekcija koje kontrolišu privredne subjekte, navodeći da ih na državnom nivou ima 41.

- Nakon donošenja Zakona o inspekcijskom nadzoru 2015. godine inspekcije su u velikoj meri reformisane. Ono što je važno, 2011. godine imali smo nepoverenje privrede prema inspekcijama u nivou od 50 odsto, to se sada radikalno promenilo i samo je 11 odsto onih koji osećaju nelagodu kada sarađuju sa inspekcijama - ukazao je Ružić.

Prema njegovim rečima, značaj inspekcije je i u suzbijanju sive ekonomije, koja bi trebalo da donese više novca u budžetu, ali i da "stane na put" onima koji izbegavaju plaćanje poreza.



Govoreći o problemima inspekcija, istakao je da najveći problem predstavlja starosno doba koje u proseku iznosi 54 godine, ali i to da u Srbiji jedan inspektor ide na 1.200 stanovnika, dok u Evropi jedan inspektor ide na 780.

- Dobra vest je da je ove godine otpočeo pilot-projekat platforme e-inspektor, koja će iduće godine obuhvatiti sve inspekcije koje postoje u Srbiji i na taj način ćemo u velikoj meri doprineti da inspekcije efikasnije i transparentnije rade, a na dobrobit privrede i svih građana i građanki - zaključio je Ružić.

Sledeće izvlačenje nagrada, kako je najavljeno, biće održano sledeće subote, 17. marta.

Nagradna igra "Uzmi račun i pobedi" organizuje se u okviru akcije Vlade Srbije "Godina borbe protiv sive ekonomije".


Pratite nas i putem iOS i android aplikacije