MLADIĆ SE ŽALI NA ZDRAVLJE: Terapije me ne leče, ležim u bolovima
06. 11. 2018. u 17:47
Čitajući unapred pripremljenju izjavu bivši komandant Vojske Republike Srpske izneo podatke o svom zdravstvenom stanju

Foto: AP
Pročitajte još:Hag Mladiću podmeće nove klipove
Čitajući unapred pripremljenju izjavu, Mladić je, tokom rasprave o stanju u postupku, rekao da mu zdravstveno "stanje ne dozvoljava da ide na terapije, koje ga umaraju, a ne leče ga".
Iz istog razloga, kako je kazao, "nije sposoban da se bavi fizičkim aktivnostima", kao ostali pritvorenici.
"Puno vremena provodim u krevetu, u bolovima", rekao je Mladić koji nije ponovio detalje o svojoj bolesti i lošoj hrani u sudskom pritvoru, što je izložio na prošloj statusnoj konferenciji.
Pročitajte još:Ratko Mladić preživeo nove moždane udare
"Za više detalja pitajte moje advokate", kazao je Mladić novopostavljenoj predsedavajućoj apelacionog veća Priski Nijambe, ali njegov branilac Branko Lukić, nije imao šta da doda.
"Apelacionom veću obratićemo se samo kad bude neophodno", rekao je Lukić i dodao da će Mladićeva odbrana podneti odgovor na žalbu tužilaštva u roku, 14. novembra.
Za razliku od prethodne statusne konferencije kada je u košulji s natpisom "Dole NATO" povišenim glasom pogrdno govorio o haškom sudu, Mladić se danas ponašao korektno, odgovarajući na samo pitanja Nijambe.
Bio je u tamnom odelu, s belom košuljom i crvenom kravatom, i izgledao je sveže.
Sudija Nijambe, iz Zambije, postavljena je u apelaciono veće pošto su iz njega, na zahtev odbrane, odlukom sudije Žana-Kloda Antonetija (Jean-Claude Antonetti), izuzeti predsedavajući Meron i članovi Karmel Ađijus (Carmel Agius) i Liu Daćun (Daqun) zbog "utiska da su pristrasni".
Izuzete sudije bile su, ranije, u većima koje su za genocid u Srebrenici i druge zločine u BiH osudile oficire VRS koji su bili potčinjeni generalu Mladiću.
I nova predsedavajuća, sudija Nijambe je bila članica prvostepenog veća Tribunala koje je Mladićevog bezbednosnog oficira Zdravka Tolimira osudilo na doživotni zatvor zbog genocida u Srebrenici.
Nijambe se, međutim, tada protivila zaključku većine sudija da je u Srebrenici počinjen genocid i da je Tolimir kriv za to.
Mladića (77), Haški tribunal je prvostepenom presudom osudio na doživotni zatvor zbog genocida u Srebrenci progona Muslimana i Hrvata širom BiH; terorisanja stanovništva Sarajeva dugotrajnim granatiranjem i snajperisanjem, i zbog uzimanja pripadnika Unprofora za taoce, 1992-95.
Mladić je na tu presudu uložio žalbu, ali je to učinilo i haško tužilaštvo, tražeći da on bude proglašen krivim i za genocid u još šest bosanskih opština.
Prvostepenom presudom, Mladić je bio oslobođen krivice po toj tački optužnice.
Zbog izuzeća sudija, žalbeni postupak u kojem predstoji usmena rasprava, biće duži nego što je planirano.
Muštikla
06.11.2018. 20:44
E naš generalenti u zatvoru apsi i dalje laju sada u Raškoj oblasti
Niko kao Mladic a danas trune naj jaci nsj mocniji i naj pametniji g e n e r a l Mladic. Sa Kosmeta, Hrvatske i Bosne njihovi generali setaju kao da nisu nista uradili. Koja pravda ustvari i nije ni pistojala samo je velika nepravda.
sreca pa smo u Srpskoj imali Generla za nacelnika generalstaba inace nas ne bi ni bilo,a nije bilo granatiranja sarajeva nego su muslimanski vojnici drzali ljude u sarajevu kao u getu i ko je imao pare da plati moga je da izadje
Komentari (3)