CVOKOTANJE I RUSKI GAS: Kad zbog "civilizacijskih vrednosti" pate obični ljudi
POLOVINA Evrope nema alternativu za ruski gas!
![ЦВОКОТАЊЕ И РУСКИ ГАС: Кад због цивилизацијских вредности пате обични људи ЦВОКОТАЊЕ И РУСКИ ГАС: Кад због цивилизацијских вредности пате обични људи](/data/images/2020-07-17/4438_dusan-stojakovic-komentar_fmob.jpg)
Novosti
Cela naša Srbija nema alternativu za ruski gas! Ovo su činjenice, matematički precizne rečenice, i ne zaslužuju nikakvo dodatno objašnjenje.
Ipak, oni koji se zalažu za odricanje od ovog neophodnog energenta samo zato što dolazi iz Sibira treba i te kako da pojasne svoj čvrst stav. Moraju da kažu kako će se grejati evropska, ali i naša domaćinstva? Kako će raditi tamošnja i domaća preduzeća? Hoće li deca ići u vrtiće, škole, na fakultete?
Da li zbog "civilizacijskih vrednosti" treba da pate obični ljudi? Države? Nacije? Zašto? Zato što niste ozbiljno shvatali upozorenja iz Moskve da ne bi bilo dobro da svojim "odbrambenim savezom" uđete u rusko meso? Je li vam bilo malo što su decenijama ćutali na najbrutalniju kampanju satanizacije najveće zemlje na svetu? Je li snimljen ijedan film u kojem se pojavljuje Rus, a da nije negativac?
Pitanja je na hiljade, ali te odgovore naša mala nacija ne treba da daje. Ona mora da brine o sebi i svojim građanima. Naši zvaničnici moraju da se postaraju za bezbednost, ali i dovoljno energenata i hrane. Za poslednje Bog nas je pogledao i, ako ne bude preterane suše, imaćemo šta da jedemo.
Gasa bez Rusa u narednoj deceniji nećemo imati, ma koliko se iskreno diversifikovali i pravili dodatne pravce za nabavku robe koje trenutno na tržištu nema. Preko Bugarske ćemo se povezati u najoptimističnijem scenariju najpre za godinu. Za vezu preko Severne Makedonije tek treba da konkurišemo. Prvo za pare, a onda projekti, dokumentacija...
Proći će mnogo zima dok se ne ugrade cevi, a hoće li u njima biti plina, videćemo.
Sve ovo dobro znaju i oni, tobož zabrinuti za evropsku budućnost Srbije, koji bi okretanje leđa Rusiji započeli zavrtanjem ruskog ventila i cvokotanjem građana.
![PUBLIKA BILA ŠOKIRANA VENSOVIM IZLAGANJEM: Spomenuo i izbore u Rumuniji, sasuo Evropi istinu u lice PUBLIKA BILA ŠOKIRANA VENSOVIM IZLAGANJEM: Spomenuo i izbore u Rumuniji, sasuo Evropi istinu u lice](/data/images/2025-02-14/572847_tan2025-02-1414552027-0-1_kf.jpg?time=1739558680)
PUBLIKA BILA ŠOKIRANA VENSOVIM IZLAGANjEM: Spomenuo i izbore u Rumuniji, sasuo Evropi istinu u lice
UČESNICI Minhenske bezbednosne konferencije slušali su govor potpredsednika SAD Džej-Di Vensa gotovo bez aplauza, pokazuje snimak prenosa njegovog nastupa na sajtu Bele kuće.
14. 02. 2025. u 17:34
![OTKRIVEN UZROK SMRTI SRPSKE PEVAČICE: Preminula u kolima Hitne pomoći OTKRIVEN UZROK SMRTI SRPSKE PEVAČICE: Preminula u kolima Hitne pomoći](/data/images/2025-02-12/572152_jasna-bosnjakovic-nikad-nije-kasno_kf.jpg?time=1739372786)
OTKRIVEN UZROK SMRTI SRPSKE PEVAČICE: Preminula u kolima Hitne pomoći
JASNA Bošnjaković, pevačica i nekadašnja učesnica šoua „Nikad nije kasno“, preminula je iznenada u 48. godini, na putu ka bolnici.
12. 02. 2025. u 16:05
![RASKRINKAO ESTRADU: Pronađena knjiga Saše Vidića RASKRINKAO ESTRADU: Pronađena knjiga Saše Vidića](/data/images/2023-04-24/343739_vidic_kf.jpg?time=1739703299)
RASKRINKAO ESTRADU: Pronađena knjiga Saše Vidića
MODNI kreator Saša vidić preminuo je 23. aprila 2023. godine. Radio je kao stilista mnogih ličnosti, a sa nkima je bio toliko blizak da su mu poveravali svoje najintimnije trenutke iz života.
16. 02. 2025. u 11:54
Komentari (0)