UMALO TRAGEDIJA: Dečak zavirio u kesu i aktivirao eksplozivnu napravu, povređeni majka i dvoje dece
TRI osobe, među kojima dvoje dece lakše je povređeno kada se aktivirala eksplozivna naprava u porodičnom dvorištu u naselju Čitluk u Kruševcu, saznaju “Novosti”.
![УМАЛО ТРАГЕДИЈА: Дечак завирио у кесу и активирао експлозивну направу, повређени мајка и двоје деце УМАЛО ТРАГЕДИЈА: Дечак завирио у кесу и активирао експлозивну направу, повређени мајка и двоје деце](/data/images/2020-08-06/10042_novi-sad-d-dozet03_fmob.jpg)
Darko Dozet
Kako nezvanično saznaju “Novosti” iz više izvora, incident se dogodio kada je dečak D.P.(14)sinoć pronašao deo eksplozivne naprave u kesi u dvorištu, gde je ova porodica skladištila deo sakupljenih sekundarnih sirovina.
Došlo je do aktiviranja, ali na svu sreću, dečak je lakše povređen. Manje povrede zadobila je i njegova četvorogodišnja sestra, kao i majka S.S.(38). Kada je policija izašla na lice mesta, poreklo naprave je počelo i da se otkriva.
-Otac povređene dece I.P.(39) se bavi sakupljanjem sekdunarnih sirovina i nešto veću količinu stvari, dobio je od Kruševljanina K.J. -navodi izvor “Novosti”. -Sve što je prikupio, transportovao je kući i stavio u dvorište. Ispostavilo se, međutim, da je među donetim stvarima, u jednoj od plastičnih kesa bio i “upaljač”. Kada je dete zavorilo u kesu, došlo je i do detonacije.
Daljim radom na terenu, došlo se do adrese Kruševljanina K.J, od koga je, prema dosadašnjim saznanjima, I.P. dobio sekundarne sirovine. Pripadnici MUP su u stanu K.J. našli i inicijalnu kapislu za eksploziv, kao i manju količinu marihuane. Osumnjičeni je uhapšen i određena mu je mera zadržavanja do 48 sati.
Za sada se sumnja da je izvršio krivična dela nedozvoljena proizvodnja, držanje, nošenje i promet oružja i eksplozivnih materija, izazivanje opšte opasnosti, kao i neovlašćeno držanje opojnih droga.
- Mnogi su u komšiluku čuli da je nešto puklo,pa se pronela priča da je eksplodirala neka bomba-pričaju za “Novosti” meštani Čitluka.- Policija je brzo došla,a dete je prebačeno do bolnice. Videlo se da ima povrede svuda po telu.
Preporučujemo
![PUBLIKA BILA ŠOKIRANA VENSOVIM IZLAGANJEM: Spomenuo i izbore u Rumuniji, sasuo Evropi istinu u lice PUBLIKA BILA ŠOKIRANA VENSOVIM IZLAGANJEM: Spomenuo i izbore u Rumuniji, sasuo Evropi istinu u lice](/data/images/2025-02-14/572847_tan2025-02-1414552027-0-1_kf.jpg?time=1739558680)
PUBLIKA BILA ŠOKIRANA VENSOVIM IZLAGANjEM: Spomenuo i izbore u Rumuniji, sasuo Evropi istinu u lice
UČESNICI Minhenske bezbednosne konferencije slušali su govor potpredsednika SAD Džej-Di Vensa gotovo bez aplauza, pokazuje snimak prenosa njegovog nastupa na sajtu Bele kuće.
14. 02. 2025. u 17:34
![OTKRIVEN UZROK SMRTI SRPSKE PEVAČICE: Preminula u kolima Hitne pomoći OTKRIVEN UZROK SMRTI SRPSKE PEVAČICE: Preminula u kolima Hitne pomoći](/data/images/2025-02-12/572152_jasna-bosnjakovic-nikad-nije-kasno_kf.jpg?time=1739372786)
OTKRIVEN UZROK SMRTI SRPSKE PEVAČICE: Preminula u kolima Hitne pomoći
JASNA Bošnjaković, pevačica i nekadašnja učesnica šoua „Nikad nije kasno“, preminula je iznenada u 48. godini, na putu ka bolnici.
12. 02. 2025. u 16:05
![RASKRINKAO ESTRADU: Pronađena knjiga Saše Vidića RASKRINKAO ESTRADU: Pronađena knjiga Saše Vidića](/data/images/2023-04-24/343739_vidic_kf.jpg?time=1739703299)
RASKRINKAO ESTRADU: Pronađena knjiga Saše Vidića
MODNI kreator Saša vidić preminuo je 23. aprila 2023. godine. Radio je kao stilista mnogih ličnosti, a sa nkima je bio toliko blizak da su mu poveravali svoje najintimnije trenutke iz života.
16. 02. 2025. u 11:54
Komentari (0)