TELO PATRIJARHA U STAKLENOM KOVČEGU: Preduzete posebne epidemiološke mere (VIDEO)
ZEMNI ostaci blaženopočivšeg patrijarha srpskog Irineja preneti su u Sabornu crkvu, gde će se služiti liturgija.

Foto: B. Subašić
Patrijarhov kovčeg gardisti Vojske Srbije uneli su u Sabornu crkvu i telo patrijarha biće izloženo tokom svete arhijerejske liturgije koju služi episkop dabrobosanski Hrizostom.
Kao što je i rečeno, sahrana je organizovana u skladu sa epidemiološkim merama tako je preduzeta i posebna mera kada je u pitanju kovčeg u koji je položen pokojni patrijarh.
Telo je pokriveno providnom pločom od pleksiglasa koja se povremeno dezinfikuje zbog bezbednosti vernika, koji celivaju patrijarhov kovčeg.
Preporučujemo

"NOVOSTI" SAZNAJU: Ovako će izgledati oproštaj vernika od patrijarha Irineja
20. 11. 2020. u 19:46

U OVU SVETINjU JE NAJVIŠE ULAGAO: Evo gde će biti sahranjen patrijarh Irinej
20. 11. 2020. u 10:00

POČAST IRINEJU ODAJE SE U SVIM KRAJEVIMA SVETA: U Moskvi održan pomen Patrijarhu (VIDEO)
20. 11. 2020. u 22:32

AMERIČKI VOJNICI PRONAĐENI MRTVI NA GRANICI SA BELORUSIJOM: Nestali tokom vežbe, uzbuna u NATO
ČETIRI američka vojnika koja su nestala tokom NATO vežbi u Litvaniji su poginula, javio je portal LRT (Litvanska radio-televizija), pozivajući se na izvore.
26. 03. 2025. u 17:16

RODITELjI POGINULE DECE FORMIRALI ŽIVI ŠTIT: Ne dozvoljavaju da se tela odnesu na obdukciju
RODITELjI koji su u požaru izgubili svoju decu u diskoteci "Puls" u Kočanima ne dozvoljavaju da se tela nastradalih odnesu na dodatnu obdukciju u Skoplje, tražeći da im se odmah predaju kako bi pripremili sahrane, javlja Plusinfo.
16. 03. 2025. u 19:40

ŠTA SE DEŠAVA? Jezero ponovo počelo da "guta" vodu
OVAJ nekontrolisani ispust nema kapije i aktivira se automatski kada nivo vode pređe visinu ulaza.
26. 03. 2025. u 20:29
Komentari (0)