JUBILARNI 35. „DANI DEČJE POEZIJE I PROZE“ U DRAGINCU: Pobedili Nika i Milica
ŽIRI dečje književne manifestacije „Dani dečje poezije i proze“ u Dragincu pregledao je 455 radova i konstatovao da je na konkursu za najbolje đačke radove, učestvovala 101 škola.
Foto: V. Mitrić
Prvu nagradu za poeziju osvojila je Nika Blešić, učenica osmog razreda OŠ "Dr Arčibald Rajs" iz Beograda, za pesmu "Vrba“ .
Druga nagrada za poeziju dodeljuje se Mariji Jeremić, učenici 7. razreda OŠ "Mile Dubljević" iz Lajkovca, za pesmu "Koliko je nebo široko“. Treću nagradu za poeziju dobija Kalina Radulović, učenica drugog razreda – OŠ „Nikola Tesla“ iz Beograda, za pesmu "Kako se piše pesma".
Prva nagrada za prozu dodeljuje se Milici Milanović, učenici 7. razreda OŠ „ Vasa Čarapić" iz Belog Potoka, za priču "Selfi Marka Kraljevića". Druga nagrada ide u ruke Milice Savić, učenice OŠ "Vuk Karadžić" iz Sočanice, za priču "Tajanstveni putnik", a treća Lazaru Novakoviću, učeniku 2. razreda OŠ "Prva osnovna škola kralja Petra II" iz Užica, za priču „Trešnja u mom vrtu".
Pohvaljeno je i učešće na konkursu, koji se održava u znak sećanja na 3.000 streljanih rodoljuba, meštana Gornjeg Jadra, u kaznenoj ekspediciji fašista u oktobru 1941. godine i to OŠ "Dr Arčibald Rajs" iz Beograda, OŠ "Mile Dubljević" iz Lajkovca, OŠ „Nikola Tesla“ iz Beograda, OŠ „ Vasa Čarapić“ iz Belog Potoka, OŠ "Vuk Karadžić" iz Sočanice, OŠ "Prva osnovna škola kralja Petra II" iz Užica ,OŠ "Kadinjača" iz Loznice, OŠ „Olga Milošević“ Smederevska Palanka, OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“ iz Zrenjanina (odeljenje II-1), OŠ „Filip Višnjić“ iz Jamene, OŠ „Đura Jakšić“ iz Jelašnic, OŠ „Vuk Karadžić“ iz Loznice, OŠ „Ivo Andrić“ iz Niša ,OŠ „Anta Bogićević“ iz Loznice, OŠ „Vuk Karadžić“ iz Knjaževca, Obrazovno vaspitni centar iz Osečine.
Preporučujemo
KASNILI SAMO SERTIFIKATI: Novac za Paraćinske ustanove i udruženja stigao na vreme
12. 10. 2020. u 10:05
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
NOVI STRAVIČNI DETALjI SMRTI MARIJE (21): Dok ležala nepomična, radnik povukao jeziv potez koji je šokirao sve (VIDEO)
Smrt Marije (21) nakon bandži skoka u Brazilu dobila je novi obrt pošto svedok tvrdi da je zaposleni uklonio njenu GoPro kameru sa mesta nesreće.
16. 06. 2026. u 12:22
ŠEF NEMAČKE VOJSKE IZDAO DRAMATIČNO UPOZORENjE: Evo kada će nas Rusija napasti, moramo biti spremni za borbu
NEMAČKA mora da se pripremi za ruski napad do 2029. godine, ili čak i ranije, izjavio je šef nemačke vojske za Politiko.
11. 06. 2026. u 16:23
ŠTA JE BRE OVO? Misteriozna životinja snimljena u Mačvi (VIDEO)
Kratak video, za koji se navodi da je nastao iz vozila na području Mačve.
13. 06. 2026. u 20:49
Komentari (1)