KO JE RASPOP DAVIDOVIĆ: Danas je jajima gađao Skupštinu, ali u moru SKANDALA koje je pravio, to nije ništa

Novosti online

03. 08. 2020. u 18:44

RAŠČINjENI monah Antonije Davidović i danas je u centru pažnje jer je jajima gađao Skupštinu.

КО ЈЕ РАСПОП ДАВИДОВИЋ: Данас је јајима гађао Скупштину, али у мору СКАНДАЛА које је правио, то није ништа

Foto: N. Skenderija

Međutim, on je odavno poznat po brojnim skandalima iz svoje izuzetno burne prošlosti. Više puta je hapšen, nasrtao je na policiju, a zbog mnogobrojnih ekstremističkih ispada je i raščinjen. Ipak, ovaj Valjevac ne odustaje od sprovođenja aktivnosti po kojima ga svi i znaju, i to zaogrnut mantijom na koju više nema pravo.

Današnji incident na protestu ispred Doma Narodne skupštine ne predstavlja ništa naročito skandalozno naspram svega što je prethodnih godina raspop radio. On je, naime, na protestu čiji je cilj "blokada Vučićevog parlamenta" sa megafonom u ruci postao jedan od predvodnika, da bi potom uzeo nekoliko jaja i, naočigled policajaca, počeo da gađa Dom Narodne skupštine.

Antonije je sledbenik raskolnika Artemija

Ovo, pak, nije prvi put da je Davidović ispred Skupštine u proteklih mesec dana. On se pridružio demonstrantima i uzeo učešća u protestima koji su počeli 7. jula i u brutalnim okršajima, a potom mirno, nastavili se i narednih dana. Raspop je i tada sa megafonom u ruci pozvao na ometanje rada novinara.

- Ne sme biti povremene agresije dok ovde ne dođe 100.000 ljudi - vikao je ovaj raščinjeni monah kojem je SPC oduzela monaški čin još pre deset godina, a koji je prisutnima pričao i o čipovanju, migranitma i korona teroru.

Zajedno sa ekstremnim desničarom Srđanom Nogom pre nekoliko večeri je pokušao da blokira saobraćaj.

Foto: K. Mihajlović

KO JE ANTONIJE DAVIDOVIĆ?

Ovaj kontroverzni bivši monah iz Valjeva rođen kao Dragan Davidović lišen je monaškog čina i isključen iz crkvene zajednice 2010. godine. On je tada optužen, između ostalog, za "samovolju i nemonaško nepokoravanje nadležnim crkvenim vlastima, kao i za iznošenje mnogobrojnih neistina i kleveta, nedoličnih hrišćaninu, a kamoli monahu".

Crkveni sud je iz javnih istupa monaha Antonija utvrdio da je on jedan od organizatora demonstracija pred Patrijaršijom 13. februara 2010. prilikom uručenja odluke Svetog Arhijerejskog Sinoda episkopu Artemiju o privremenom razrešenju i pokretanju postupka za utvrđivanje njegove kanonske odgovornosti.

Antonije je sledbenik pomenutog raskolnika Artemija, nekadašnjeg episkopa raško-prizrenskog.

U više navrata je na Trgu republike pod ozvučenjem vršio versku službu, na šta nije imao pravo ni dok je bio monah, jer je pripadao redu prostih monaha koji nijednu svešteničku radnju ne mogu da vrše.

Ovaj čovek, čije stavove karakteriše fundamentalizam i verski ekstremizam, inače je poznat po nizu skandala, između ostalog bio je i jedan od organizatora skupa protiv Parade ponosa 2019. godine. Kontroverzni bivši monah kome je zabranjeno da nosi mantiju, a svako pojavljivanje u javnosti u monaškim odorama Crkva smatra kao lažno predstavljanje, imao je ispade poput paradiranja sveštenika koji su kadili ulice i prosipali svetu vodicu trasom kojom su učesnici Parade prolazili.

MEĐU VOĐAMA ANTIVAKCINAŠA

Među antivakcinašima koji su propagirali opasne stavove o štetnosti vakcina, ali i pored toga širili versku i rasnu netrpeljivost i mržnju našao se i ovaj raspop. Ne samo da je davao podršku antivakcinalnom pokretu nego je bio i jedan od vođa, zajedno sa raščinjenim episkopom Artemijem, zatim mati Efrosinijom, sledbenicom takozvane Srpske istinite pravoslavne crkve, koju SPC naziva "sektaškom", kao i Jovanom Stojković, vođom Građanske inicijative za neobaveznu vakcinaciju.

Godine 2012. u Valjevu je bio uhapšen zbog toga što je automobilom nasrnuo na policajce i radnike na jednom gradilištu. Samo mesec dana nakon ovog incidenta porušio je i dva stuba buduće merne stanice i osmatračkog centra na brani Rovni i pričinio štetu od oko 800.000 dinara, a policija je tada obavila uviđaj.

Foto: K. Mihajlović

U septembru 2011. godine grupa građana, koju je predvodio, a koja je sebe nazivala "stražari gračanički" napala je beogradske i valjevske arheologe, koji su istraživali starost crkve Svetog arhangela Mihaila iz 16. veka, a potom su njene zidove omalterisali i ekshumirane grobove u crkvenoj porti zatrpali.

(Blic)

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
pogledaj sve

Komentari (6)

ALTA BANKA PROSLAVILA SLAVU SVETOG ARHANGELA MIHAILA: Tradicija u cilju očivanja vrednosti