DR STEVANOVIĆ: Ne postoji nijedan jedini simptom na osnovu koga možete reći - on ima koronu, ali ovo je najčešći
DIREKTOR Infektivne klinike Goran Stevanović kaže da je najčešći simptom kod zaraženih virusom Covid-19 povišena telesna temperatura, ali da nije moguće na osnovu samo jednog simptoma utvrditi da li je pacijent zaražen tim virusom ili nije.
Foto: Tanjug
Stevanović je na pitanje da li se pacijenti anketiraju o tome koje simptome imaju, kao i da li se vodi statistika o tome koji su simptomi najzastupljeniji kod zaraženih, rekao je da trenutno najčešća simptomatologija povišana temperatura, ali i glavobolje, gubitak mirisa i čula, kao i povračanje.
-Sve to zavisi od slučaja do slučaja, od samih pacijenata, od starosne dobi zaraženih, da li je reč o pušačima...- kazao je Stevanović i naglasio da pacijent mora da obavi razgovor o simptomima sa svojim lekarom,a da se nakon toga utvrđuje da li će ići na testiranje.
Kako je naveo, Srbija kao i svu u okruženju i u svetu, redovno uči i saznaje nove činjenice o virusu, te da ne postoje specifična pitanja o samom virusu, već specifična pitanja za same pacijente kako bi se utvrdilo kakve simptome imaju.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
DRAMA NA NEBU: Ruski avioni izbacili uređaje blizu britanskog nosača aviona, hitno dignuti F-35
VELIKA Britanija presrela je dva ruska aviona nakon što je premestila nosač aviona ka Arktičkom krugu radi podrške misijama NATO.
06. 07. 2026. u 09:38
NOVINARKA MARIJA NAĐENA MRTVA U AUTU: Kamere snimile poslednje trenutke
GRČKU je potresla vest o iznenadnoj smrti novinarke Marije Antonijanaki, koja je pronađena mrtva u svom automobilu u Iraklionu na Kritu.
06. 07. 2026. u 10:26
"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava
AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.
06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21
Komentari (0)