Nije bilo čišćenja, a računi stigli: Stanari traže da im se vrate pare za neobavljene usluge
13. 05. 2020. u 12:45
Kroz mnogobrojne prestoničke zgrade tokom vanrednog stanja metla i krpa nisu prošle, ali im je čišćenje ipak naplaćeno. Stanarima treba dokaz da im ekipe nisu dolazile

U pojedinim zgradama stari su sami sređivali prostor / Foto P. Milošević
POSAO čistača mnogi stanari prestoničkih zgrada bili su primorani da, tokom vanrednog stanja, obavljaju sami. Ali bez obzira na to, računi za ove usluge su im uredno stizali. U Udruženju profesionalnih upravnika kažu da stanari mogu da upute zahtev da im se ne fakturišu računi za taj mesec ako dokažu da im čistači nisu zalazili u zgradu. Sa druge strane, u "Gradskom stambenom" tvrde da takvih slučajeva nije bilo.
Zbog epidemije virusa korona i usled pojačanog obima posla i osipanja ekipa za čišćenje koje održavaju higijenu u zgradama, kroz mnoge ulaze zgrada dva meseca nisu prošle ni metla ni krpa.
Stanari zgrade u Ulici Darinke Jevrić 25 na Paliluli jedni su od onih koji su tokom protekla dva meseca preuzeli na sebe čišćenje zgrade.
- Dva meseca nijedna ekipa "Gradskog stambenog" nije se pojavila - kaže stanarka Jelena Ž. - Samo su dva puta bile opštinske ekipe za dezinfekciju zgrada, ali ne i ove kojima svakog meseca uredno plaćamo. Komšije su se organizovale, pa smo sami čistili. Upravnik nam je rekao da on ne može da uradi ništa, jer ne može da izlazi iz kuće. Zbog čega plaćamo te usluge, ako sve radimo sami?
I drugi stanari prestoničkih zgrada suočili su se sa situacijom da su u vreme kada je higijena zgrade najbitnija morali da upućuju reklamacije i podsećaju ekipe da je vreme za čišćenje. Stanari onih zgrada u kojima ni uz podsetnik čistači nisu izašli na teren mogu da zatraže radni nalog od firme za čišćenje sa datumom kada su poslednji put čistili.
- Postoji mogućnost da im se ne fakturišu računi, ako upravnik zatraži radni nalog iz kog se vidi da tog meseca nisu dolazili, i mogu da se oslobode plaćanja - kaže, za "Novosti", Ljubiša Banovački, predsednik Udruženja profesionalnih upravnika Beograda. - Mnogobrojne zgrade koje održavamo imale su ovakve situacije sa "Gradskim stambenim". U zgradama u kojima sam ja upravnik bilo je propusta, a ekipe su dolazile posle reklamacije.
"STAMBENO": RADILI SMO REDOVNO
U JKP "Gradsko stambeno" tvrde da su od početka uvođenja vanrednog stanja sve zgrade redovno, jednom nedeljno, čistili i dezinfikovali, bez izuzetka.
- U ulazima su tretirane sve najprometnije, zajedničke površine, liftovi, hodnici, stepenište, ulazna vrata i kvake. U nekoliko ulaza, od više od 11.000 zgrada koje su u našem sistemu čišćenja, stanari nisu želeli da dozvole ulaz u zgradu za vreme vanrednog stanja, što je bio slučaj sa predmetnom adresom.
upravnik
13.05.2020. 17:38
Mi u nasoj zgradi smo imali takav problem prosle godine kada nam se cistaci Gradskog stambenog nisu pojavili tri meseca da ciste. Onda smo sakupili potpise i doneli odluku da raskinemo, sto smo i uradili, a potom smo potpisali ugovor sa jednom poznatom privatnom firmom i zgrada nam blista vec godinu dana. A za vreme epidemije bili su redovni i vrsili su cak i dezinfekciju o trosku onih 300 dinara mesecno po stanu. Gradsko stambeno nam nikada nije vratilo novac.
Nisu cistili nekoliko meseci, a Infostan svakog meseca isporucuje cenovnik za to. Gradsko stambeno je pljackas i prevarant.
А да окренемо игрицу , да они нама докажу да су чистили и очистили !!! Шта треба да грађани ангажују форенстичара за наслаге прашине и залепљене жваке ?
Komentari (3)