ŠAMPION SE OPRAŠTA OD TROFEJA: Komorima treba pobeda, Zambija bez ambicija
ŠAMPION regiona Južne Afrike u fudbalu Zambija oprašta se od odbrane titule već u grupnoj fazi takmičenja.
FOTO: Profimedia / Christophe ARCHAMBAULT / AFP
Poslednju utakmicu "Čipolopolo" će odigrati protiv Komora koji imaju razloga da se bore. Naime, nacionalni tim nekadašnjeg napadača Crvene zvezde El Fardu Bena bori se sa Kenijom i Zimbabveom za jedno ili dva mesta u polufinalu.
Samo pobeda donosi šansu za nastavak takmičenja, jer Zimbabve već ima šest bodova, a Kenija tri, kao i Komori.
Dobra stvar je što Komori imaju pozitivnu gol-razliku, jer su od Zimbabvea izgubili sa minimalnim rezultatom, a Keniju su savladali sa 2:0, pa bi u eventualnom trouglu ispali samo ako Kenija pobedi Zimbabve sa tri gola razlike, što je malo verovatno.
Zambija je obe utakmice izgubila sa 2:0 i obe je završila da desetoricom igrača. Šestostruki prvaci južnoafričkog regiona su u velikoj krizi, imaju samo jednu pobedu u poslednjih 11 utakmica i to protiv nejakog Malavija u prijateljskoj utakmici.
NAŠ TIP: 1X&0-3 (kvota 1,70)
Preporučujemo
BAJKA SE NASTAVLjA? Najveći hit Eura je nadomak istorijskog uspeha!
02. 07. 2024. u 07:40
KOSTARIKA NIJE SPOSOBNA ZA ČUDO: Paragvajcima ne odgovara igranje u SAD
02. 07. 2024. u 10:19
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
CEO IZRAEL U ŠOKU: Ne može da veruje šta se dešava u Tirani! (VIDEO)
Svetsko prvenstvo u fudbalu "samo što nije", a najnovije vesti - prilično su burne.
06. 06. 2026. u 12:41 >> 17:07
IRANCI U ŠOKU! Neverovatno šta su im uradili Amerikanci, ceo svet bruji o ovome!
Sjedinjene Američke Države odbile su da izdaju vize delu stručnog i administrativnog osoblja nacionalnog fudbalskog tima Irana uoči Svetskog prvenstva 2026. godine.
06. 06. 2026. u 11:26
"GROBARI" NA NOGAMA!" Stiže milionsko pojačanje u Humsku
FUDBALSKI klub Partizan u Srbiji traži pojačanja, a prvo je izgleda i pronašao u komšiluku.
06. 06. 2026. u 11:38
Komentari (0)