PAO ŠATOR ISPRED KOVID AMBULANTE - Surduličani čekaju na kiši, iz Zdravstvenog centra poručuju: Problem će biti rešen za nekoliko sati
U NOĆI između subote i nedelje, šator ispred kovid ambulante u Surdulici je pod naletima snega i kiše pao.
Foto: J.S.
Pacijenti koji čekaju isprek kovid ambulante su prilično revoltirani i kažu da nije u redu da ljudi sa opšte poznatim simptomima, mnogi sa upalama pluća stoje na kiši satima, čekajući prijem kod lekara.
Dr Ivana Davidović, zamenica direktora surduličkog Zdravstvenog centra, kaže za Novosti, da se svakog trenutka očekuje pomoć vojske, koja je postavila šator, te da će problem biti rešen za par sati.
Ona kaže da joj je jasno da su pacijenti nezadovoljni, ali što se tiče dužine čekanja, to je postupak koji ne može da se odvija brže s obzirom na proces dijagnostike.
Prema njenim rečima u poslednjih nedelju dana povećan je broj pregleda i prvih i kontrolnih. Najviše je prošle nedelje na dnevnom nivou bilo 78 pacijenata dnevno.
Preporučujemo
PROŠLO JE GODINU DANA: Prvi smrtni slučaj od korone zabeležen je u Vuhanu
11. 01. 2021. u 09:26
ZAHTEVA POOŠTRAVANjE MERA - Savetnica britanske vlade: Zaključavanje "previše labavo"
09. 01. 2021. u 15:53
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
RAMPA OD TRAMPA ZA MAKRONA: Diplomatski skandal na pomolu, Vašington sprema neviđeni udarac Parizu
SJEDINjENE Američke Države razmatraju odlaganje, ili čak blokiranje, imenovanja sledećeg francuskog ambasadora u Vašingtonu, što je potez bez presedana koji preti da produbi jaz između dva dugogodišnja saveznika, navode četiri izvora upoznata sa situacijom.
29. 07. 2026. u 19:12
HITNO UPOZORENjE ZA VOZAČE U SRBIJI: Opozvana dva popularna Nissan modela zbog rizika od požara i povreda
NA sajtu sistema NEPRO objavljen je opoziv dva modela putničkih vozila marke Nissan zbog bezbednosnih rizika koji mogu dovesti do povreda korisnika, odnosno povećanog rizika od požara.
24. 07. 2026. u 16:00
MASOVNO ZATVARANjE PLAŽA U CG: Voda opasna za kupanje, ambulante pune bolesne dece - i na Slovenskoj plaži zabranjeno kupanje
NA NEKOLIKO popularnih plaža u Crnoj Gori uvedena je zabrana kupanja nakon što su analize pokazale da morska voda nije bezbedna.
30. 07. 2026. u 16:55 >> 18:54
Komentari (0)