POZITIVAN NALAZ ZA JOŠ 128 OSOBA: Veliki broj testiranih pacijenata u Jablaničkom okrugu
U POSLEDNjA 24 časa završene su laboratorijske analize čak 463 uzoraka pacijenata sa područja Jablaničkog okruga od čega je pozitivan nalaz dobilo 128 osoba.
U Leskovcu je testirano 279 ljudi, a 57 je pozitivno na opaki virus. Vlasotince ima 39, Lebane 21, Bojnik 10, a Medveđa jednog novoobolelog.
Među njima je 80 osoba koje su u radnom odnosu, 21 penzioner, 19 nezaposlenih osoba kao i šest učenika i dva studenta.
Trenutno se iz referentnih laboratorija čekaju rezultati za još 149 osoba koje su, prethodnih dana, uzorkovane u leskovačkom Zavodu za javno zdravlje, Opštoj bolnici i domovima zdravlja okruga.
Od šest lokalnih samouprava u Jablaničkom okrugu u tri je, zbog velikog broja zaraženih, na snazi vanredna situacija. Ona je pre dvadesetak dana proglašena u Vlasotincu, pre četiri dana u Medveđi, a juče u Leskovcu.
Velikom broju testiranih ljudi doprinosi i sistematsko uzorkovanje zaposlenih u leskovačkim zdravstvenim ustanovama. U Opštoj bolnici u Leskovcu je do sada registrovano oko 80 zaraženih radnika. Većina se oseća dobro i ima blage simptome bolesti od koje se oporavlja u kućnoj izolaciji.
Preporučujemo
PRESEK PO GRADOVIMA: Srbija u kandžama korone, a pogledajte gde su najveća žarišta
01. 12. 2020. u 15:05
PUTIN: Situacija u Kurskoj oblasti veoma teška
PREDSEDNIK Rusije Vladimir Putin je tokom sastanka sa vršiocem dužnosti guvernera Kurske oblasti Aleksandrom Hištajnom izjavio da je situacija u regionu veoma teška.
05. 02. 2025. u 17:31
BRITANSKI EKSPERT: Imamo posla sa diletantom – Zelenski ne može da podnese da je kraj
ŠEF ukrajinskog režima Vladimir Zelenski podsvesno ne može da prihvati temu povlačenja ukrajinskih snaga u zoni borbenih dejstava, izjavio je britanski vojni analitičar Aleksandar Merkuris
30. 01. 2025. u 07:58
(UZNEMIRUJUĆ SNIMAK) Dečak (15) hteo da opljačka penzionera (70) - ovaj ga ubio pištoljem, pa dokrajčio još jednim metkom
DOK je pokušavao da otvori vrata automobila, starac je izvadio revolver i upucao mladića iz blizine, a potom ga je "overio".
03. 02. 2025. u 16:43
Komentari (0)