PREMINUO LEGENDARNI UPRAVNIK ZATVORA U ŠAPCU: Preminuo Miloš Čorokalo
U ŠAPCU se, u subotu, upokojio Miloš Čorokalo (84), diplomirani inženjer poljoprivrede, rodom iz sela Podlug, nadomak Sanskog Mosta, koji je skoro četvrt veka bio upravnik Okružnog zatvora u Šapcu. Čorokalo će biti danas sahranjen na Gradskom groblju u Šapcu.

Foto V mitrić
Mada agronom po struci, otišao je u vode penologije, nauke koju je, kako su mnogi govorili, "imao u malom prstu", i po teoriji, i po praktičnom radu i delovanju na visokoj dužnosti u zatvoru. I ostao je u njoj do penzionisanja, 1988. godine, posle čega je dragocena iskustva prenosio mlađim kolegama, koji su želeli da slede njegov put, ne samo iz Srbije. Uvek je za kolege imao vremena, da im strpljivo i stručno, jasno i precizno objasni sve ono sa čime su se, i u najdramatičnijim trenucima, suočavali.
Miloš je u Šapcu stvorio divnu porodicu i uvek je bio ponosan na suprugu dva sina, snahe, troje unučadi, a radovao se kao malo dete kad je dobio i praunuče. Ostvario se i na ličnom i na profesionalnom planu, kako se samo može da poželi, a u gradu, mada odavno nije na dužnosti bio je cenjen, poštovan, ali i omiljen i voljen.
Pisac je mnoštva radova, učesnik mnogih predavanja iz oblasti penologije u zemlji i inostranstvu. Po godinama staža na mestu upravnika zatvora bio je apsulutni šampion u bivšoj SFRJ. Svim srcem je voleo ljude Podrinja, Jadra, Rađevine, Mačve, Pocerine, Posavotamnave, Azbukovice i okoline, gde je proveo najveći deo života, a njegova ljubav prema zavičaju ostala je trajna, snažna i neizbrisa.

AMERIČKI VOJNICI PRONAĐENI MRTVI NA GRANICI SA BELORUSIJOM: Nestali tokom vežbe, uzbuna u NATO
ČETIRI američka vojnika koja su nestala tokom NATO vežbi u Litvaniji su poginula, javio je portal LRT (Litvanska radio-televizija), pozivajući se na izvore.
26. 03. 2025. u 17:16

RODITELjI POGINULE DECE FORMIRALI ŽIVI ŠTIT: Ne dozvoljavaju da se tela odnesu na obdukciju
RODITELjI koji su u požaru izgubili svoju decu u diskoteci "Puls" u Kočanima ne dozvoljavaju da se tela nastradalih odnesu na dodatnu obdukciju u Skoplje, tražeći da im se odmah predaju kako bi pripremili sahrane, javlja Plusinfo.
16. 03. 2025. u 19:40

MORALA JE DA ISPUNI 7 BIZARNIH USLOVA: Kako je Ri Sol Džu postala žena severnokorejskog lidera?
RI SOL DžU supruga severnokorejskog lidera Kim Džong Una, obavijena je velom misterije, a informacije o njihovom odnosu su ograničene i često nepotvrđene zbog zatvorenosti Severne Koreje
26. 03. 2025. u 13:12
Komentari (0)