ZAŠTITA PODATAKA: Obuka za predstavnike 34 javne ustanove
U Požarevcu je održana obuka u oblasti zaštite podataka o ličnosti, kroz koju su prošla ovlašćena lica iz 34 javne ustanove.
GU Požarevac
Obuku su sproveli predstavnici službe poverenika za informacije od javnog značaja, uz podršku multi-donatorskog projekta „Podrška jačanju vladavine prava u Republici Srbiji“, finansiranog od strane EU i nemačkog Saveznog ministarstva za ekonomsku saradnju i razvoj. Cilj obuke je da se ovlašćena lica upoznaju sa aktuelnim zakonskim rešenjima u EU i Republici Srbiji i da se osposobe za njihovu pravilnu primenu. Terenske obuke, koje se u sklopu projektne podrške realizuju u 15 odabranih gradova i opština, posebno su značajne za podizanje kapaciteta zaštite podataka o ličnosti. Pored obuka, u toku je i organizacija panel diskusija, takođe u odabranim gradovim i opštinama, koje za cilj imaju podizanje svesti šire javnosti i informisanje građana.
Preporučujemo
Čovekoljublje u srcu nosio: Loznica se oprašta od sugrađanina Sulje Fafulića
12. 06. 2026. u 14:14
SVETKOVINA U ČAST DANA GRADA LOZNICE: Otvorena izložba slika iz riznice Miće Popovića
12. 06. 2026. u 12:18
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
SARAJEVSKI MEDIJI BRUJE - VUČIĆ NAS JE SPASIO U ZADNjI ČAS: Omogućio nam da gledamo Svetsko prvenstvo, dok Konaković "bljuje vatru"
SARAJEVSKI Dnevni avaz objavio je tekst u kojem su priznali da je predsednik Srbije Aleksandar Vučić, preko saglasnosti za podršku Telekoma Srbija, praktično omogućio da građani Bosne i Hercegovine gledaju utakmicu svoje reprezentacije protiv Kanade na Svetskom prvenstvu.
12. 06. 2026. u 17:33
ŠEF NEMAČKE VOJSKE IZDAO DRAMATIČNO UPOZORENjE: Evo kada će nas Rusija napasti, moramo biti spremni za borbu
NEMAČKA mora da se pripremi za ruski napad do 2029. godine, ili čak i ranije, izjavio je šef nemačke vojske za Politiko.
11. 06. 2026. u 16:23
MACA NAPUSTIO PORODIČNI DOM: "Ne mogu više! Rekao sam da je volim i izašao iz stana"
DRAGAN Marinković Maca je nedavno govorio o teškim životnim trenucima tokom rata u Sarajevu kada je trebalo da napusti porodični dom.
12. 06. 2026. u 13:09
Komentari (0)