GASOVOD VEĆ STIGAO U VALJEVO: Energetska efikasnost uz smanjenje aerozagađenja
GASOVOD je stigao u grad na Kolubari, u toku je izrada urbanističkog projekta za trasu od Industrijske zone, u kojoj su cevi stigle do novih fabrika, do Toplane i "Krušika". U drugoj fazi, radiće se instalacije po samom Valjevu.

foto gradska uprava valjevo
U međuvremenu, obavljena je rekonstrukcija kotla u gradskoj toplani, uz prelazak sa mazuta na kompromovani gas, te proširenje toplovodne mreže i priključenje javnih ustanova - Zavoda za javno zdravlje, Nacionalne službe za zapošljavanje i Istorijskog arhiva.
- Gasovod će napraviti ogromnu i vidljivu razliku po pitanju poboljšanju kvaliteta vazduha. Aktivirali smo dve kontejnerske kotlarnice na komprimovani gas u Suvoborskoj ulici i u Novom naselju, a uskoro će biti gotova i treća, u Brđanima, na koju će biti povezani OŠ "Milovan Glišić" i obdanište - ističe gradonačelnik Lazar Gojković, podsećajući da lokalna samouprava već tri godine, sa Ministarstvom rudarstva i energetike, subvencioniše različite mere za poboljšanje energetske efikasnosti.
U zamenu kotlova lene su uložena 62 miliona dinara, ove još 34, a subvencije su ostvarila 372 domaćinstva.

AMERIČKI VOJNICI PRONAĐENI MRTVI NA GRANICI SA BELORUSIJOM: Nestali tokom vežbe, uzbuna u NATO
ČETIRI američka vojnika koja su nestala tokom NATO vežbi u Litvaniji su poginula, javio je portal LRT (Litvanska radio-televizija), pozivajući se na izvore.
26. 03. 2025. u 17:16

RODITELjI POGINULE DECE FORMIRALI ŽIVI ŠTIT: Ne dozvoljavaju da se tela odnesu na obdukciju
RODITELjI koji su u požaru izgubili svoju decu u diskoteci "Puls" u Kočanima ne dozvoljavaju da se tela nastradalih odnesu na dodatnu obdukciju u Skoplje, tražeći da im se odmah predaju kako bi pripremili sahrane, javlja Plusinfo.
16. 03. 2025. u 19:40

UMRO ROĐENI BRAT VIKI MILjKOVIĆ: Bolest ga odnela u 47. godini, tragedija u porodici pevačice
NAKON kraće bolesti preminuo je rođeni brat Viki Miljković Vladica Miljković u 47. godini.
28. 03. 2025. u 11:35
Komentari (0)