NEDELJA SEKTORA ZA VANREDNE SITUACIJE U KRAGUJEVCU: Održan taktičko-tehnički zbor
Sektor za vanredne situacije ove godine obeležava 15 godina postojanja. Uprava Kragujevac, koja broji oko 4000 pripadnika, tim povodom je održala taktičko – tehnički zbor na kome je prikazana profesionalna oprema i predstavljeni učesnici akcija zaštita i spasavanja.
Foto : V.H.
Dani Sektora za vanredne situacije Uprava Kragujevac počeli su akcijom dobrovoljnog davanja krvi za potrebe Službe za transfuziju KBC Kragujevac. U toku je i petodnevna obuka za specijalizovane jedinice civilne zaštite sa licima koja već imaju određena predznanja, a predavači su profesionalaci iz Uprave za vanredne situacije.
- Iza nas je težak letnji period u kome su pripadnici Uprave za vanredne situacije i vatrogasno spasilačke brigade imali 1178 intervencija, a samo u avgustu 241 zbog visokih temperatura. Sa ljudstvom i opremom spremni smo da u svakom trenutku odgovorimo na bilo koju vanrednu situaciju ili događaj koji mogu da nastanu i to samo ne samo na teritoriji Šumadijskog upravnog okruga već i cele Republike Srbije – rekao je pukovnik Zoran Kočović, načelnik Uprave za vanredne situacije Kragujevac.
Foto : V.H.
- Pripadnici Sektora za vanredne situacije su tihi i nevidljivi heroji bez kojih ne možemo, a svaki njihov posao je veliki podvig - rekla je Biljana Ilić Stošić, načelnica Šumadijskog upravnog okruga. Proslavili su se u izvlačenju povređenih iz ruševina zemljotresa u Turskoj, gasili požare u Grčkoj, Aranđelovcu i na drugim lokacijama.
Grad Kragujevac donirao im je dron za gašenja šumskih požara, gradi se nova zgrada na obodu grada, a zbog brzine intervencija traži se rešenje za još jednu lokaciju.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"TREBA ODATI PRIZNANjE VUČIĆU I SRBIJI, MORAMO ZAŠTITI SRBE OD KURTIJA" Montgomeri očitao lekciju medijima u CG o Kosovu i Metohiji
U INTERVJUU za crnogorski "Dan", Vilijam Montgomeri, bivši američki ambasador u SR Jugoslaviji, osvrnuo se na situaciju na Kosovu i Metohiji.
15. 05. 2026. u 13:16
KRAĐA VEKA U NBA! Nikola Jokić ovakvu nepravdu nije zaslužio, bruka i sramota
NBA liga donela je odluku o MVP igraču NBA lige!
17. 05. 2026. u 16:04 >> 16:14
NAJBOGATIJA PEVAČICA BALKANA: Maja za godinu zaradila 92 miliona i PRESTALA DA PEVA na svadbama
PRE tačno tri godine, pevačica je donela iznenađujuću odluku da trajno prestane da peva na svadbama.
26. 05. 2026. u 20:30
Komentari (0)