ANDRIJANA LAUREAT „TRIOLICE“: Mala Paraćinka pobednica republičkog takmičenja
UČENICA Muzičke škole „Milenko Živković“ iz Paraćina Andrijana Pejić briljirala je na Republičkom takmičenju „Triolica“ u kategoriji „Popularna pesma“ osvojivši maksimalnih sto poena i prvo mesto.

Foto: Fejsbuk/OMŠ "Milenko ŽIvković"
Andrijana je tako postala laureat ovog prvog takmičenja iz muzičke kulture, održanog u Beogradu u organizaciji Udruženja nastavnika muzičke kulture Srbije.
Oko pet stotina učenika osnovnih i srednjih škola iz cele Srbije, pobednici okružnih takmičenja,nadmetali su se u pevanju i sviranju u različitim žanrovima, od dečje, preko narodne domaće i strane pesme, do starogradske i popularne.
Takmičenje je organizovano u pet starosnih kategorija, za učenike od 7 do 19 godina.

AMBASADA SRBIJE HITNO REAGOVALA: Skandalozna izjava potpredsednika Vlade Severne Makedonije
AMBASADA Srbije u Skoplju izrazila je danas duboku zabrinutost povodom izjave potpredsednika Vlade Severne Makedonije zaduženog za dobro upravljanje Arbena Fetaija povodom 26. godišnjice agresije NATO-a na SR Jugoslaviju, koja "ne doprinosi izgradnji uzajamnog poštovanja između dve zemlje.
25. 03. 2025. u 19:11

RODITELjI POGINULE DECE FORMIRALI ŽIVI ŠTIT: Ne dozvoljavaju da se tela odnesu na obdukciju
RODITELjI koji su u požaru izgubili svoju decu u diskoteci "Puls" u Kočanima ne dozvoljavaju da se tela nastradalih odnesu na dodatnu obdukciju u Skoplje, tražeći da im se odmah predaju kako bi pripremili sahrane, javlja Plusinfo.
16. 03. 2025. u 19:40

Nevin ležao u zatvoru 46 godina, sada dobija MASNU ODŠTETU - ali štetu ništa neće moći da umanji
ODŠTETA iznosi oko 83 dolara po danu za svaki dan koji je Ivao Hakamada proveo u zatvoru.
25. 03. 2025. u 10:23
Komentari (0)