ZAVRŠENA REKONSTRUKCIJA NAJSTARIJE ZGRADE OPŠTE BOLNICE U KIKINDI: Prva temeljna obnova od 1891.
U Kikindi je završena obnova najstarije zgrade Opšte bolnice u kojima se nalaze odeljenja fizijatrije, neuropsihijatrije, transufiologije i patologije. Osim novih prostorija, bolnica je dobila i novu opremu, a 70 zaposlenih prve pacijente primiće već u utorak. U radove, koji su trajali oko tri godine, uloženo je oko 486 miliona dinara.
- Zgrada ima oko 5.000 metara kvadratnih i kompletno je obnovljena, od podova do plafona. Prezadovoljni smo kako sve izgleda i radujemo se, jer smo dobili 23 nova medicinska aparata i 17 bolesničkih setova. Vrlo kvalitetnim novim nameštajem opremljene su lekarske i sestrinske sobe i čekaonice. Dobili smo i novu računarsku opremu, a objekat ima centralnu klimatizaciju i istu takvu ventilaciju. Ugrađena stolarija zadovoljava sve kriterijume energetske efikasnosti – navela je dr Vesna Tomin, v.d. direktorka Opšte bolnice.
Urađena rekonstrukcija je samo deo prve faze, koja obuhvata i radove na zgradi Dečjeg odeljenja, koji su u toku i trebalo bi da budu završeni ovog leta.
Nove prostorije rekonstruisane bolnice danas su obišli potpredsednica Pokrajinske vlade Sandra Božić i dr Milan Popov, pokrajinski sekretar za zdravstvo.
- Ovo je prva ozbiljna rekonstrukcija ove zgrade od njene izgradnje 1891. godine. Novim uslovima mogu da budu zadovoljni ne samo građani Kikinde nego i ostalih opština Severnobanatskog okruga (Sente, Novog Kneževca, Čoke, Ade i Kanjiže) - rekla je potpredsednica Božić.
FINANSIJER MINISTARSTVO
Pomoćnik gradonačelnika Kikinde Svetislav Vukmirica kaže da je kompletnu rekonstrukciju finansiralo Ministarstvo za javna ulaganja (ranije kancelarija), a grad je platio izradu projektno-tehničke dokumentacije. U drugoj fazi predviđena je rekonstrukcija nove zgrade bolnice od oko 14.000 kvadrata, u kojoj se nalazi većina odeljenja.
DNEVNIK STEPINCA ZAGREB KRIJE DECENIJAMA: Intervju - Prof. dr Predrag Ilić, autor trotomne studije o zločinima u NDH
O NEKADAŠNjEM zagrebačkom nadbiskupu Alojziju Stepincu (Brezarić, 1898 - Krašić, 1960) i njegovoj ulozi u Nezavisnoj Državi Hrvatskoj tokom Drugog svetskog rata, objavljen je u Republici Hrvatskoj ogroman broj istoriografskih i hagiografskih knjiga, zbornika radova, feljtona, članaka, ali ne i njegov dnevnik u pet knjiga, koji je vodio od 30. maja 1934. do 13. februara 1945. godine.
15. 12. 2024. u 13:55
DA LI JE MOGLO GORE? Evo zašto je pred reprezentacijom Srbije "nemoguća misija" u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo?
Fudbalska reprezentacija Srbije igraće u grupi K sa Engleskom, Albanijom, Letonijom i Andorom u okviru kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2026. ali je selekcija "gordi albiona" nešto što će predstavljati najveći problem izabranicima Dragana Stojkovića Piksija. Ne samo zbog kvaliteta, već i zbog nečeg drugog.
14. 12. 2024. u 13:16
"TRAGEDIJA, POČIVAJ U MIRU" Anđušića pogodila vest - našli ga mrtvog: "Nikad ne znate kroz šta ljudi prolaze"
"TRAGEDIJA, počivaj u miru..."
17. 12. 2024. u 18:26
Komentari (0)