U PARAĆINSKOM DOMU ZDRAVLJA: Nedelja otvorenih vrata za vakcinaciju protiv HPV-a

„Nedelja otvorenih vrata za vakcinaciju protiv HPV“ organizovana je u svim domovima zdravlja u Pomoravskom okrugu, među kojima je i paraćinski, u vremenu od 8 do 18 sati.

У ПАРАЋИНСКОМ  ДОМУ ЗДРАВЉА: Недеља отворених врата за вакцинацију против ХПВ-а

Foto: Z.Rašić

Akcija traje u Dečjem dispanzeru i namenjena je prvenstveno mladima koji su 2005. godište, kako bi iskoristili  priliku da se vakcinišu „gardasilom“ o trošku države. Naime, ova vakcina besplatna je za decu oba pola od 9 do 19 godina, podsećaju iz Doma zdravlja.

Izabrani pedijatar roditeljima i deci do 15 godina daće sve potrebne informacije o ovoj vakcini protiv humanog papiloma virusa, koja za sada nije obavezna vakcina, pa je mali broj dece na godišnjem nivou primi.

Deca sa navršenih 16 godina i starija mogu i sama da se jave svom izabranom lekaru u Domu zdravlja.

"Gardasil 9" je namenjen sprečavanju nastanka infekcija izazvanih HPV-om, koji može da izazove brojne posledice po zdravlje i kod muškaraca i kod žena, među kojima je i mogućnost obolevanja od raka.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

SPAVAO BIH S NJOM I OŽENIO JE! Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava

"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava

AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.

06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21

Komentari (0)

DVA PUTA SU SE BORILI ZA MOJ ŽIVOT, MOGLO JE FATALNO DA SE ZAVRŠI Lea Kiš o najtežem životnom periodu - Znala sam da nešto nije u redu