POMEN MONAHINJI MARINI: Episkop šabački Jerotej u hramu u Lipničkom Šoru, kod Loznice, u Jadru
EPISKOP šabački Jerotej, uz sasluženje sveštenstva i monaštva, služio je četrdesetpdnevni parastos monahinji Marini, u hramu svete velikomučenice Marine, u narodu poznate kao Ognjene Marije u Lipničkom Šoru, kod Loznice, u Jadru.

foto v mitrić
Ovo molitvreno sabranje okupilo je i vernike iz tog i susednih sela, koji godinama, već, dolaze u ovu bogomolju.Dolazak, služenje i boravak episkopa obradovalo je ovdašnje ljude, kako kažu, i zato što je odao počast vrednoj monahinji i što su mogli da uzmu blagodet od njega, "svog duhovnog roditelja, vladike i duhovnika koji, za ponos, služi rodu i Bogu".
Monahinja Marina je, sa suprugom Agejom, podigla ovu svetinju, posle višegodišnjeg rada u inostranstvu.Po završetku hrama oboje su se zamonašili i služili su u ovoj svetinji, negujući dobre odnose sa ljudima oko nje i toplog srca primajući vernike odakle god oni dolazili.
Manastir ima bogat duhovni život, koji je, u poslednje vreme,značajno i unapređen, na radost vernika, zahvaljujući episkopu Jeroteju.

PUTIN PRIHVATIO PREKID VATRE NA 30 DANA UZ JEDAN USLOV: "Primirje bi odgovaralo Ukrajini, ruske snage u ofanzivi na svim delovima fronta"
RUSKI predsednik Vladimir Putin rekao je danas na konferenciji za medije sa beloruskim predsednikom Aleksandrom Lukašenkom da Rusija pristaje na prekid vatre sa Ukrajinom na 30 dana, ali samo ako ono dovede do dugoročnog mira.
13. 03. 2025. u 16:53 >> 17:05

IZ KREMLjA OTKRILI: Pojavljivanje Putina u vojnoj uniformi znači samo jedno
POJAVLjIVANjE ruskog predsednika Vladimira Putina u Kurskoj oblasti u uniformi je signal koji govori o odlučnosti da se u najskorije vreme završi operacija oslobađanja Kurske oblasti, rekao je portparol Kremlja Dmitrij Peskov novinaru Pavlu Zarubinu za TV „Rusija 1“.
13. 03. 2025. u 15:32

TRAMPOVA UNUKA JE PRAVA SENZACIJA: Najskromnija i najlepša u porodici, bavi se neobičnim sportom (FOTO)
IAKO obično najviše pažnje privlače deda, baka i tetka Ivanka, kada se našla na bini pored Donalda trampa tokom pobedničkog govora nakon izbora svi su primetili lepu Kai, u sjajnoj, šljokičastoj haljini.
13. 03. 2025. u 15:53
Komentari (0)