„ROMI – TUGA I RADOST“: Paraćinac Bojan Petrović izlaže u Jagodini

U GALERIJSKOM prostoru jagodinskog udruženja „Svitac“ sutra u 19 sati biće otvorena izložba fotografija „Romi – Tuga i radost“ poznatog paraćinskog fotografa Bojana Petrovića Bokca.

„РОМИ – ТУГА И РАДОСТ“: Параћинац Бојан Петровић излаже у Јагодини

Foto: Z. Rašić

U okviru otvaranja izložbe biće predstavljena i fotomonografija koja obrađuje istu temu.

Izložba i knjiga „Romi – Tuga i radost“ nastali su u okviru  projekta na kome je autor radio čitavu deceniju deleći svakodnevni život, tuge i radosti sa romskim porodicama i dokumentujući fotoaparatom njihov život. Na ovaj način je nastalo više hiljada fotografija od kojih odabrane čine izložbu, a takođe su ušle i u knjigu.

Kako ističu u Fotogrupi „ArtTeam“ čiji je Bojan Petrović osnivač i član, najavljena izložba predstavlja početak njihove saradnje sa udruženjem za razvoj umetnosti i kulture „Svitac“ iz Jagodine.

Inače, sutrašnja izložba četrnaesta je samostalna izložba paraćinskog fotografa, koja je imala premijerno izlaganje u Zavičajnom muzeju u Paraćinu.

Sav prihod od prodaje knjige na promociji otići će kao pomoć nekoj od romskih porodica sa fotografija.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.

24. 06. 2026. u 18:41

Komentari (0)

UPRAVLJANI RAST NASUPROT LINEARNOJ DOBITI: Gde investiraju banke koje menjaju tržišnu dinamiku?