NA SCENI 50 IZVOĐAČA: U Gradskoj koncertnij dvorani „Na balu u Novom Sadu“ u četvrtak, 29. februara
NA SCENI 50 IZVOĐAČA: U Gradskoj koncertnij dvorani „Na balu u Novom Sadu“ u četvrtak, 29. februara
FOTO: Privatna arhiva
Sa programom oživljenih najlepših stranica romantizma i dvadesetog veka u najmodernijoj i najnovijoj sali grada Novog Sada, koju je prošle godine na istom balu ispunilo više od pet stotina oduševljenih Novosađana, ovoga puta sa 50 izvođača na sceni „Na balu u Novom Sadu“ biće pravo nadahnuće svojim sugrađanima kao i svim iskrenim ljubiteljima muzike.
„Na balu u Novom Sadu” jedinstven je gala muzički spektakl u kome se prepliću poruke neprolazne muzičke lepote u žanrovima valcera, marševa, uvertira, arija, intermeca i najlepših ljubavnih dueta, u delima čuvenih velikana: Đoakino Rosini, Petar Iljič Čajkovski, Đuzepe Verdi, Pjetro Maskanji, Frančesko Čilea, Žorž Bize, Stanislav Binički i mnogi drugi najznačajniji kompozitori svetske muzičke istorije.
Ovoga puta publika će uživati u vrhunskom izvođenju čuvenog orkestra vojske Srbije-umetničkog ansambla „Stanislav Binički“ sa skoro 50 vrhunskih instrumentalista na sceni, uz umetničko rukovodstvo našeg istaknutog maestra, Dejana Savića, dirigenta, iz Beograda.
FOTO: Privatna arhiva
Istorija orkestra vojske Srbije je impozantna, još naš slavni kompozitor, dirigent i pedagog Stanislav Binički, osnovao je 1899. godine Beogradski vojni orkestar, bio je to prvi orkestar koncertnog tipa u Srbiji, čiju tradiciju, kroz tri veka, čuva Umetnički ansambl Ministarstva odbrane, noseći s ponosom ime utemeljivača: „Umetnički ansambl Stanislav Binički“ predstavivši do sada čakviše od 7.500 raznovrsnih muzičkih programa pred više od pet miliona posetilaca, prenoseći slavu srpskog muzičkog blaga širom naše i većine evropskih država.
FOTO: Privatna arhiva
U najlepšim lirskim operskim bravurama koncert će ukrasiti novosadska operska solistkinja, Zorica Belić lirski sopran kao i Željko Andrić, bariton, iz Novog Sada dok će se i zajedno publici predstaviti u nekoliko najdivnijih ljubavnih dueta baritona i soprana koje ne treba propustiti.
FOTO: Privatna arhiva
Koncertni spektakl „Na balu u Novom Sadu“ koncipiran je kao izuzetan dinamičan sled najlepših stranica muzičke istorije, sa porukom svakog dela da je muzika neprolazna, pobeđuje lepotom i vekove i razlike, sjedinjuje ljude u nezaboravnom uzvišenom nadahnuću.
Koncert se održava uz podršku Grada Novog Sada.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
SVE KLjUČA OKO FOKLANDSKIH OSTRVA: Argentinski predsednik poslao poruku koja će razbesneti Britance
PREDSEDNIK Argentine Havijer Milej izjavio je da je njegova vlada "svakim danom sve bliže" povratku suvereniteta nad Foklandskim ostrvima, produbljujući diplomatski spor izazvan politički obojenim slavljem reprezentacije Argentine nakon pobede nad Engleskom na Svetskom prvenstvu ranije ove sedmice, piše briselski portal Politiko.
17. 07. 2026. u 14:37
NOVA FAZA SUKOBA NA BLISKOM ISTOKU: Iran prvi put direktno napao ovu zemlju!
IRAN je saopštio da je u petak izveo nove napade na američke objekte na Bliskom istoku, uključujući i prvi direktan napad u Siriji, nakon šeste uzastopne noći američkih udara na iranske vojne objekte.
17. 07. 2026. u 12:51
VODITELjKA GODINAMA NE SPAVA SA MUŽEM: "To je za mene traumatično!"
VODITELjKA sa suprugom već godinama ne spava u istom krevetu...
14. 07. 2026. u 11:17
Komentari (0)