NASTAVLJENA AKCIJA OZELENJAVANJA NOVOG SADA Nova stabla u Limanu
NASTAVLjAJUĆI realizaciju višegodišnjeg projekta "Sadimo sada za budućnost Novog Sada", u limanskim ulicama Narodnog fronta i Balzakovoj "niklo" ukupno 28 mladih stabala koprivića
Pres služba Grada Novog Sada
Učestvujući u akciji, članica Gradskog veća zadužena za zaštitu životne sredine, Mira Radenović Bojić, podsetila je da se u štetu od lanjskog nevremena, koje je u junu pogodilo Novi Sad, ubraja i oko 3.000 uništenih stabala u punoj starosti. Zato je gradski Zeleni fond odlučio da taj gubitak ne samo nadoknadi, već - tokom narednih pet godina - posadi ukupno 6.000 novih primeraka.
Narednih dana, još 114 stabala dobiće stambeni blok oivičenom ulicama Narodnog fronta, Šekspirovom i Balzakovom, te Bulevarom despota Stefana, čime će se povezati sa Limanskim parkom u kojem je od početka godine - sa više od 250 sadnica - kompletno sanirano parkovsko zelenilo.
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
EPSKI DEBAKL! Arina Sabalenka izbačena sa Rolan Garosa
NAJBOLjA teniserka planete Arina Sabalenka neće se takmičiti u završnici Rolan Garosa.
03. 06. 2026. u 15:48
KRAĐA VEKA U NBA! Nikola Jokić ovakvu nepravdu nije zaslužio, bruka i sramota
NBA liga donela je odluku o MVP igraču NBA lige!
17. 05. 2026. u 16:04 >> 16:14
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)