PROCVETAO CENTAR SOMBORA: Počeo međunarodni festival cveća
MEĐUNARODNI festival cveća i ove godine počeo je na Trgu Svetog Trojstva u Somboru, a ljubitelji cveća i zelenila do 16. aprila imaće priliku da razgledaju, kupe i potraže inspiraciju za kreiranje svoje zelene oaze.
foto: Grad SOmbor
Građani će moći da pronađu veliki broj različitih vrsta biljaka iz veoma bogate ponude izlagača, kao i da kupe nešto što im se sviđa i samim tim bogate svoj životni prostor određenim zelenim elementima. Takođe se mogu naći predmeti starih zanata, kao i drugi proizvodi koji su u skladu sa motivom manifestacije.
- Verujem da je zainteresovanost kako posetilaca, tako i izlagača na visokom nivou, ali bih iskoristio priliku da sve ljubitelje cveća, biljaka i zelenila, po čemu je naš grad poznat, pozovem da se prošetaju i da posete ovogodišnji festival, pogotovo po ovako lepom vremenu - poručio je pomoćnik gradonačelnika Siniša Borota.
Direktorica Turističke organizacije grada Sombora, Zdenka Mitić, istakla je da Međunarodni festival cveća svojom specifičnom ponudom tradicionalno privlači mnogobrojne posetioce.
- Turistička organizacija gada Sombora već godinama u nazad podržava ovaj lepi festival, koji je zaista postao jedan od simbola našeg grada. Jako je lepo i važno da imamo i ovakvu manifestaciju, jer ona omogućava da naš Sombor u aprilu mesecu još više zazeleni i zašareni, a naročito je interesantno za sve ljubitelje baštovanstva i cveća - rekla je Mitić.
Preporučujemo
DEO ŠKOLSKOG PLAFONA PAO NA UČENIKA: Incident u Kikindi, povređen gimnazijalac
05. 06. 2026. u 22:28
RONIOCI ČISTE ŠLjUNKARU: Akcija „Volim reku, a ti?“ u subotu i u Beloj Crkvi
05. 06. 2026. u 18:16
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
PUTIN GUBI KRIM? U toku je "duboka operacija" - Ukrajina izvodi brz povratak poluostrva nakon 12 godina
ZAPADNI mediji i stručnjaci danima unazad predviđaju da bi se poluostrvo Krim moglo vratiti pod ukrajinsku kontrolu, jer je Ukrajina prekinula ruske linije snabdevanja.
06. 06. 2026. u 08:59 >> 08:59
NEMAČKA HITNO POZVALA RUSIJU: Putine, vreme je...
MINISTAR spoljnih poslova Nemačke, Johan Vadeful, pozvao je ruskog predsednika, Vladimira Putina, da pokrene pregovore o miru u Ukrajini uz učešće Evrope, prenose nemački mediji.
05. 06. 2026. u 09:53
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)