ČAČAK: Posle završetka radova na auto-putu, asfaltiranje oštećenih puteva
NAKON otvaranja deonice auto-puta od Preljine do Pakovraća, koje bi trebalo da se dogodi do polovine februara, biće asfaltirano 34 kilometra puteva koji su devastirani tokom radova na izgradnji te saobraćajnice.
ILUSTRACIJA Foto: V. I.
Ovo je najavio doskorašnji pomoćnik gradonačelnika Čačka, a sada v. d. direktora JP “Gradac“ Milan Bojović.
On se građanima koji žive na tom području izvinio i zahvalio na strpljenju.
Istrpeli su ogroman pritisak i veliki broj oštećenja vodovodne, telekomunikacione, gasovodne i elektro mreže, ali čini mi se da smo zaslužili da se upišemo u Ginisovu knjigu rekorda, jer mislim da ovakva deonica auto-puta nigde na svetu nije završena za manje od godinu dana. Podsećam da su pre godinu dana na toj trasi stajali stambeni objekti, da radovi nisu bili ni započeti – rekao je Bojović.
Prema zaključcima nadležnih, svi radovi na izgradnji deonice auto-puta od Preljine do Pakovraća su završeni, a trenutno se vrše tehničke provere bezbednosti i kad to bude završeno ova deonica u dužini d oko 12 kilometara biće puštena u saobraćaj. Pretpostavka je da će se to dogoditi 15. februara, na Sretenje.
Preporučujemo
PREMINUO JEDAN PACIJENT: U Čačku od korona virusa obolelo još desetoro dece
11. 01. 2022. u 14:05
POSAO ZA 52 LjUDI: Kadrovski plan zapošljavanja u gradskim upravama Čačka
30. 12. 2021. u 14:36
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
DRAMA NA NEBU: Ruski avioni izbacili uređaje blizu britanskog nosača aviona, hitno dignuti F-35
VELIKA Britanija presrela je dva ruska aviona nakon što je premestila nosač aviona ka Arktičkom krugu radi podrške misijama NATO.
06. 07. 2026. u 09:38
NOVINARKA MARIJA NAĐENA MRTVA U AUTU: Kamere snimile poslednje trenutke
GRČKU je potresla vest o iznenadnoj smrti novinarke Marije Antonijanaki, koja je pronađena mrtva u svom automobilu u Iraklionu na Kritu.
06. 07. 2026. u 10:26
"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava
AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.
06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21
Komentari (1)