NOVI UREĐAJI: Posebna oprema šabačkoj bolnici
U NAJNOVIJOJ isporuci medicinske opreme i sredstava koje Opšta bolnica Šabac dobija od Republičkog fonda za zdravstveno osiguranje, stigla su dva savremena „Haj Flou“ uređaja za za upotrebu u Respiratornoj jedinici kovid zone ,rečeno nam je u toj ustanovi.
Foto: V.M.
Ovaj oblik neinvazivne kiseonične potpore ,kako ističu, preko nazalne kanile namenjen je pacijentima sa razvijenom respiratornom insuficijencijom, u slučajevima kad nije dovoljna potpora preko obične maske (protoka kiseonika od 15 l/min.), a kao korak pre postavljanja pacijenta na respirator, bilo putem maske ili intubacijom.
-„Haj Flou“ podrazumeva upotrebu visokih protoka ovlaženih i zagrejanih medicinskih gasova (do 60 l/ min.), čime se može postići zadovoljavajuće popravljanje respiratorne funkcije.Haj Flou“ model „Airblend HF 60V“ je uređaj za visoke protoke kiseonika i jednostavan je za upotrebu. Može se koristiti i na drugim odeljenjima pre prijema pacijenata u Respiratornu jedinicu i kao korak u odvajanju pacijenata od mehaničke ventilacije. Komforan je za pacijente, koji se mogu samostalno da se hrane u postelji i održavaju toaletu usne duplje i lica - ističu stručnjaci.
Preporučujemo
VEK SLUŽBE NA ZDRAVLjE RODA SVOGA: Veliki jubilej Zavoda za javno zdravlje u Šapcu
03. 11. 2021. u 05:49
„SRPSKI VERDEN“ KRAJ SAVE: Sećanje na Dan oslobođenja Šapca u Prvom svetskom ratu (FOTO)
02. 11. 2021. u 22:11
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
PUTIN GUBI KRIM? U toku je "duboka operacija" - Ukrajina izvodi brz povratak poluostrva nakon 12 godina
ZAPADNI mediji i stručnjaci danima unazad predviđaju da bi se poluostrvo Krim moglo vratiti pod ukrajinsku kontrolu, jer je Ukrajina prekinula ruske linije snabdevanja.
06. 06. 2026. u 08:59 >> 08:59
NEMAČKA HITNO POZVALA RUSIJU: Putine, vreme je...
MINISTAR spoljnih poslova Nemačke, Johan Vadeful, pozvao je ruskog predsednika, Vladimira Putina, da pokrene pregovore o miru u Ukrajini uz učešće Evrope, prenose nemački mediji.
05. 06. 2026. u 09:53
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)