FESTIVAL KUKURUZA U TORDI: Rekordan broj učesnika i gostiju, brižljivo čuvaju tradiciju (FOTO)
TRADICIONALNI, trinaesti festival kukuruza u selu Torda, nedaleko od Zrenjanina, ove godine okupio je rekordan broj učesnika i gostiju, a svečano ga je otvorio Hajnal Jene, predsednik Mađarskog nacionalnog saveta.
Foto: A. Amižić
Sa ciljem da prikaže i od zaborava sačuva tradiciju ručnog branja kukuruza, koji je bio jedan od najvažnijih zadataka ljudi u ruralnim sredinama, ali i da se isti prenese na mlađe generacije, održano je takmičenje u ručnom branju na kojem je učestvovalo šest ekipa, izložba poljoprivrednih mašina, a uz bogat kulturno zabavni program, kuvari su se takmičili u pripremanju tradicionalnih jela, karakterističnih za Banat i mađarsku kuhinju.
BONUS VIDEO: CARSKA BARA: Zaštićeni rezervat nedaleko od Zrenjanina čuva 239 vrsta ptica
Preporučujemo
KORONA PRESEK ZA RASINSKI OKRUG: Zaraženo još 170 lica, najviše u Kruševcu
19. 09. 2021. u 15:10
MEĐUREGIONALNO TAKMIČENjE U SVILAJNCU: Ćuprijski Crveni krst ide u viši rang
07. 06. 2026. u 18:48
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
MAĐAR IZAŠAO NA BALKON DA POZDRAVI NAROD: Doživeo veliki šok i neprijatnost (VIDEO)
AKTUELNI premijer Mađarske Peter Mađar, doživeo je veliku neprijatnost prilikom obraćanja građanstvu.
07. 06. 2026. u 12:19
"AKO KORISTIŠ MEGAFON, ONDA TO NEMOJ NAZIVATI PISMOM" Peskov oštro o Zelenskom: Da je zaista želeo da ga preda Putinu, mogao je to da učini
DA je Vladimir Zelenski zaista želeo da preda pismo ruskom predsedniku Vladimiru Putinu, mogao je to jednostavno da učini, bez javnog objavljivanja, izjavio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
07. 06. 2026. u 13:37
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)