SMENA NA TENISKOM TRONU: Medvedev slavio protiv Tima posle preokreta
DANIL Medvedev je novi šampion Završnog ATP-ovog turnira! On je u finalu bio bolji od prošlogodišnjeg vicešampiona Dominika Tima iz Austrija u tri seta - 4:6, 7:6, 6:4.
Foto: EPA-EFE/ANDY RAIN
Ruski teniser je do pehara došao na impresivan način - bez poraza u grupi, savladavši usput pet igrača iz top tena, bez poraza!
Medvedev je postao tek četvrti igrač u open-eri koji je na istom turniru saladao prva tri tenisera sa ATP liste, a prvi kome je to uspelo na Završnom turniru.
Medvedev je do završnog meča došao posle četiri pobede - protiv Zvereva, Đokovića i Švarcmana u grupi, pa protiv Nadala u polufinalu.
- Kakav meč! Jedna od najboljjih pobeda u karijeri. Čestitam Dominiku timu na sjajnom meču, nadam se da ćemo odigrati još mnogo ovakvih finala - rekao je ruski teniser po prijemu pehara.
Uvertira finalu singla bio je meč dublova u kome su Mektić i Kulhof postali šampioni pobedom protiv Jirgena Melcera i Eduarda Rože-Vazlana sa 2:1 u setovima (6:2, 3:6, 10:5).
Preporučujemo
TIM I MEDVEDEV U BORBI ZA TROFEJ U LONDONU: Rus posle preokreta pobedio Nadala
22. 11. 2020. u 00:21
ĐOKOVIĆ ČESTITAO TIMU: Sjajan posao Dominik, pokazao si petlju, zaslužio si pobedu
21. 11. 2020. u 20:09
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
DVE NAJBOLjE REČI U SPORTU, SEDMA UTAKMICA! Drugačije nije ni moglo, Oklahoma i San Antonio su zaslužili da majstorica odluči ko ide u finale
TANDERI i Sparsi su nam pripredili sjajno finale Zapadne konferencije, a konačni čin ove epske serije imaćemo večeras u "Pejkom centru" gde će sastati dva sata i 30 minuta posle ponoći po srednjeevropskom vremenu.
30. 05. 2026. u 07:40
PARI SEN ŽERMEN OPET OSVOJIO LIGU ŠAMPIONA! Istorijsko finale, Arsenal pao u neviđenoj drami (VIDEO)
Pari Sen Žeremen i Arsnal su odigrali izuzetno zanimljivo finale UEFA Lige šampiona 2026, a meč u Budimpešti završen je istorijskom, drugom uzastopnom evropskom titulom za pariske "svece" - rezultat je bio najpre 1:1 posle 120 minuta igre (strelci su bili Kai Haverc i Usman Dembele iz penala), a onda je u izvođenju jedanaesteraca do titule došao tim i francuske prestonice - 4:3.
30. 05. 2026. u 21:01 >> 21:10
NAJBOGATIJA PEVAČICA BALKANA: Maja za godinu zaradila 92 miliona i PRESTALA DA PEVA na svadbama
PRE tačno tri godine, pevačica je donela iznenađujuću odluku da trajno prestane da peva na svadbama.
26. 05. 2026. u 20:30
Komentari (3)