TITULA ZA HAČANOVA: Rus osvojio turnir u Almatiju

Filip Milošević

20. 10. 2024. u 15:40

Ruski teniser Karena Hačanov osvojio je danas ATP turnir u Almatiju, pošto je u finalu pobedio Kanađanina Gabrijela Dijaloa rezultatom 2:1 (6:2, 5:7, 6:3).

ТИТУЛА ЗА ХАЧАНОВА: Рус освојио турнир у Алматију

Meč je trajao dva sata i 24 minuta. Hačanov je 26. teniser sveta, dok je Dijalo 118. na ATP listi.

Ruski teniser je osvojio prvi set, pošto je dva puta oduzeo gem na servis protivnika. Kačanov je u drugom setu poveo 4:2, ali je Kanađanin napravio preokret i ovaj deo meča dobio je rezultatom 7:5.

ŽELIŠ DA ODIGRAŠ TIKET BESPLATNO?
PREUZMI ODMAH BONUS BEZ USLOVA

Ruski teniser je u trećem setu napravio dva brejka, koji su mu bili dovoljni da stigne do 6:3 i trijumfa na turniru u Kazahstanu.

Hačanov je trijumfom u Almatiju osvojio sedmu ATP titulu u karijeri.

Turnir u Almatiju se igrao za nagradni fond od 1.036.700 dolara.

BONUS VIDEO: Novak Đoković - Pet tajni zbog kojih je najbolji na svetu